2.000 TL 2K 144 Hz Monitör Tavsiyesi

AOC Q3279VWF 31.5" 5ms 75hz (Analog+DVI+HDMI+Display) Fiyatı Ustam 144 hz değil 75 hz lakin şöyle durum var arkadaşlarda bahsetmiş. Oyunu 2k ya çektiğinde 144 fps alamayacaksın zaten genelde oyunlardan ama 75hz tam 2k için uygun bence. Boyut biraz büyük evet ama ben alacağım şahsen 😀
Bu arada bende Cs Go - Pubg - tarzı battle royal oyun hastasıyım ve ekran nt değil ama yapacak birşey yok. Nt’ler oyun için uygun diyorlar tepkime süresinden kaynaklı ama işte insanoğlu pişmanlığı sevmez heleki içine sinmesse sakın ola alma canın ne istiyorsa onu al şahsi fikrim.

Hocam şimdi ekran kartım 2070S. Testleri incelediğimde 1080P’de 150+ FPS, 2K’da ise 90-110 arasında FPS değerleri alan bir kart. Ben şimdi 2K 144Hz bir monitör alsam monitörü tam besleyemeyeceğim, 1080E göre daha düşük FPS ile oynayacağım. Fikriniz nedir? 1080P alıp 144Hz hakkını vermek mi? 2K alıp daha düşük FPS daha yüksek kalite mi?
Ben RX590 ile kullanıyorum. Single (Tomb Raider, BF1 gibi) oyunlarda ortalama Ultra 70 FPS, High 80 FPS alıyorum. Benim amacım CS GO, arma, overwatch gibi multiplayer oyunlarda 144+Hz alabilmekti ve bunu da rahat sağlıyor zaten.
Bunun üstü bir monitör, sisteminizde bütçe dengesizliği yaratacaktır diye düşünüyorum. Çünkü 1MS, 2K, min VA panel, bir de üstüne G-Sync bir monitör isterseniz 3-3,5K meblayı gözden çıkarmanız lazım -ki o paralara üst düzey ekran kartları alınır.
Her şey dört dörtlük olur ama paran varsa, eğer yoksa bazı şeylerden ödün vermek lazım.
Tabii ki şahsi fikirlerim, yorumlara açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reis pek guvenemedım de yorumdakılere butcemı azıcık arttırdım bunlar nasıl?
2 Tane var farklı linkler bıraktım.

Reis pek guvenemedım de yorumdakılere butcemı azıcık arttırdım bunlar nasıl?
2 Tane var farklı linkler bıraktım.
CQ32G1 alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı