2.000 TL'ye oyun oynamak için bilgisayar

gdeniz123

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 5 ay önce bilgisayar toplamıştım ve çok yardımınız oldu öncelikle teşekkür ederim. Şimdi ise bir arkadaşım bilgisayar toplayacağım dedi ve bana danıştı. Ben de bilgisayarı topladığımdan beridir hiç yeni gelen ekran kartlarını, işlemcileri takip etmedim. Bildiğim bilgilerin çoğu da aklımdan silindi. Bu yüzden arkadaşımı yanıltmak istemedim sizlere danışayım dedim. Arkadaşımın 2000 TL bütçesi var. Bilgisayarı oyun ağırlıklı kullanacak. Monitör dahil değil. Kasanın bütün bileşenleri olacak. İntel veya Amd temelli olması hiç fark etmez. Sadece kendisini 2-3 yıl çıkan oyunları high, 5-6 yıl sonra çıkanları medium grafiklerde oynayabilecek kadar bir bilgisayar toplanmasını istiyor. Bu kriterlere uygun bir bilgisayar, ömrü uzun bir bilgisayar toplayabilirseniz çok seviniriz. Şimdiden teşekkürler.

Hayır monitör dahil değil lakin monitörü de ileride yani bilgisayarı topladıktan daha sonra alacağını söyledi. Sizin topladığınız sistem bana daha yatkın geldi. Daha önce Amd ile sistem toplamaya çalışmadığım için bilgim yok ama şimdi en iyisi Amd uyumlu gibi. İntel ile toplayınca daha fazla maliyetli oluyor. Bir de monitör tavsiyesi yapabilir misiniz? 1920x 1080 olursa daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı