2.000 TL'ye Samsung 1TB 870 EVO alınır mı?

enescatalkaya

Femtopat
Daha fazla  
Yakın zamanda bilgisayarımda disk 100 sorunu yaşıyordum. Daha önce de bu sorunu yaşadığım için çoğu çözüm yolunu biliyordum hallettim şu anlık sorunu. 480GB Crucial BX500 SSD kullanıyorum, SSD'deki boş alan ne zaman 200GB'ın altına düşse disk 100 sorunu veriyor bu yüzden 1 terebaytlık SSD eklemeyi düşünüyorum. Fiyat olarak pek bir kısıtlamam yok sadece aldığım ürünün parasına değmesini istiyorum. Biraz araştırdım sanırım Samsung 870 EVO şu anda en iyisi gibi gözüküyor ama dediğim gibi fiyatına değer mi şu an 2000 TL civarı. Fiyat tahmini olarak da 1 aya falan düşer mi sizce?
Not: Anakartım M.2 SSD desteklemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Alınmaz, anakart M.2 desteklemiyorsa bile PCI girişinden PCI to M.2 dönüştürücü kullanarak yüksek hız alabilirsiniz. Maliteyi ortalama 60TL ile 500TL'ye bir dönüştürücü alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken PCI versiyonuna dikkat etmek. 100 dönüştürücü, 1TB WD M.2'ye de 1500 dessek, ortalama yine 2Bin'e M.2 alıp, minimum 1GB hız alabilirsiniz (1000 MB yazma, 1000 MB okuma ki bu PCI versiyonuna bağlı, dediğim M.2 3500/3000'lik bir M.2 fiyatı.) Masaüstü kullanıyorsanız, PCI yuvanız boşta demektir. Notebook kullanıyorsanız Wi-Fi kartları PCI yuvalarında olur ve genelde bir boş PCI yuvanız olabilir. Bu PCI yuvasını değerlendirebilirsiniz ama alan dar olacağı için ona göre bir dönüştürücü almalısınız.

Anakart modelinizi yazarsanız, versiyon bilgisi ve ona göre dönüştürücü bakıp, yazarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınmaz, anakart M.2 desteklemiyorsa bile PCI girişinden PCI to M.2 dönüştürücü kullanarak yüksek hız alabilirsiniz. Maliteyi ortalama 60TL ile 500TL'ye bir dönüştürücü alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken PCI versiyonuna dikkat etmek. 100 dönüştürücü, 1TB WD M.2'ye de 1500 dessek, ortalama yine 2Bin'e M.2 alıp, minimum 1GB hız alabilirsiniz (1000 MB yazma, 1000 MB okuma ki bu PCI versiyonuna bağlı, dediğim M.2 3500/3000'lik bir M.2 fiyatı.) Masaüstü kullanıyorsanız, PCI yuvanız boşta demektir. Notebook kullanıyorsanız Wi-Fi kartları PCI yuvalarında olur ve genelde bir boş PCI yuvanız olabilir. Bu PCI yuvasını değerlendirebilirsiniz ama alan dar olacağı için ona göre bir dönüştürücü almalısınız.

Anakart modelinizi yazarsanız, versiyon bilgisi ve ona göre dönüştürücü bakıp, yazarım.
Ben bilgisayarda zorlayıcı bir işlem yapmıyorum birkaç oyun oynuyor ve chrome kullanıyorum sadece. Ssd okuma ve yazma hızları yeterli bana. Yorumunuz için teşekkür ederim ama dönüştürü işine hiç bulaşmak istemem.

SATA SSD için paraya acıdım. Performans farkını biliyorum zaten. O yüzden sınırları ne kadar zorlayabilirsin yazdım.

Bunu işaretleyen yönetici, kimse.. Biraz teknolojiyi takip etsin, insanları yanlış bilgi veriyor zannında bırakmasın!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı