2+1 hoparlörden gelen cızırtı sorunu

MINDSIZEMEGA

Hectopat
Hoparlörün USB'sini bilgisayara taktığım anda hoparlörden cızırtı sesi geliyor. 2+1 bass hoparlöründen geliyor. Normal ses mi hala çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Masaüstü PC ise power kablosundan PC'ye giren topraklama kablosunun irtibatına (soket içindeki temasına) bir bakın. Evin genel topraklamasında bir zayıflık varsa, banyo, tuvalet, mutfak, vb. yerlerdeki bataryalardan, musluklardan, vb. veya toprakla çalışan çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi, vb . statik elektrik çarpmaları varsa elektrikçiye evin genel toprak hattını kontrol ettirip güçlendirmeniz gerekebilir. Aşırı gelen bu parazitik cızırtılar topraklamanın zayıf veya hiç gelmemesi, toprak hattındaki zayıflığıyla yakından ilgilidir.

Bir de masaüstü PC tam kapatılıp 2+1 ses sistemi bu anda power düğmesi açık olduğunda da, PC kapandıktan sonra da hafif cızırtılar hoparlörlerden gelebilir, bu normaldir. Ama PC işletim sistemi açık iken gelmesi hiç normal değildir, PC'deki topraklamanın bir eksikliğidir. Kolay gelsin.

Yani bilgisayarı açtığımda 2+1 açılıyo bass hoparlöründen cızırtı geliyor diğer 2sinden gelmiyor başka bilgisayarda da denedim yine aynı cızırtı geldi. Herhalde ürün arızalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı