2-3 TB SSD'ye 10-15 oyun yüklenebilir mi?

Bana az geliyor 1 TB yeni çıkan oyunların çoğu hayvan gibi depolama istiyor.

Hocam ben zaten 256 kullanıyorum. 1256 GB'ye geçtiğimde RDR2, Baldur's Gate 3 gibi oyunları oynayabileceğim. Üstüne de oyun indirirken dosya silmeme ve eski oyunları silmeme gerek kalmayacak.

Hocam ben zaten 256 kullanıyorum. 1256 GB'ye geçtiğimde RDR2, Baldur's Gate 3 gibi oyunları oynayabileceğim. Üstüne de oyun indirirken dosya silmeme ve eski oyunları silmeme gerek kalmayacak.

Bende 256 GB kullanıyorum o kadar bıktım ki depolama sorunundan kökten çözmek için 2-3 TB bir şey alacağım kurtulayım artık şu sil yükle belasından.

Yok zaten tam olarak o yüzden büyük depolamalı bir SSD daha almak istiyorum artık sil yükle yapmaktan yoruldum GTA 5 Forza Horizon 5 RDR 2 gibi oyunları tek seferde kurup bir daha silmeyeceğim sadece şöyle bir korkum var bu kadar büyük boyutlu oyunların tek 1 SSD de olması SSD'ye zarar verir mi korkum bu.

Olmaz hocam gönlünüzü ferah tutun. Tek bir SSD'de bütün verilerin bulunması riskli gibi gözükse de söylediğim hariç SSD'nin sağlığını etkileyecek bir durum bulunmaz. Tavsiyem bu noktada DRAM'i bulunan SSD tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Ayrıca çok fazla fiyat farkı bulunmuyorsa ve M.2 slotunuz varsa 2 - 1 ya da 1 - 1 şeklinde 2 SSD alabilirsiniz. Birine Windows + kişisel dosyalar ve Online oyunları, diğerine RDR gibi Single oyunları yükleyebilirsiniz. Kafanız daha rahat olur. Size kalmış.

Olmaz hocam gönlünüzü ferah tutun. Tek bir SSD'de bütün verilerin bulunması riskli gibi gözükse de söylediğim hariç SSD'nin sağlığını etkileyecek bir durum bulunmaz. Tavsiyem bu noktada DRAM'i bulunan SSD tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Ayrıca çok fazla fiyat farkı bulunmuyorsa ve M.2 slotunuz varsa 2 - 1 ya da 1 - 1 şeklinde 2 SSD alabilirsiniz. Birine Windows + kişisel dosyalar ve Online oyunları, diğerine RDR gibi Single oyunları yükleyebilirsiniz. Kafanız daha rahat olur. Size kalmış.

Hocam ben zaten 970 EVO Plus kullanıyorum ve 2 M.2 slot var laptopumda. Ben de 1TB 970 EVO Plus alacağım işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı