2.4 GHz'den 5GHz'e geçince internet hızında artış olur mu?

SWATT

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar internet servis sağlayıcısı olarak TurkNet'i kullanıyorum. Kendi sistemleri üzerinden GHz değişimi yapılabiliyor modem 5 GHz'de destekliyor fakat şu anda 2.4'te 5 GHz'e çekersem internet hızında artış olur mu şu anda 40 download 10 upload alıyorum Cloud servislerinden oyun oynuyorum. Genel olarak 5 GHz'in daha iyi olabileceği yazıyor internet hız testlerinde bir faydası olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar internet servis sağlayıcısı olarak TurkNet'i kullanıyorum. Kendi sistemleri üzerinden GHz değişimi yapılabiliyor modem 5 GHz'de destekliyor fakat şu anda 2.4'te 5 GHz'e çekersem internet hızında artış olur mu şu anda 40 download 10 upload alıyorum Cloud servislerinden oyun oynuyorum. Genel olarak 5 GHz'in daha iyi olabileceği yazıyor internet hız testlerinde bir faydası olur mu?
Örnek 100 Mbps paket kullanıyorsanız 2.4 Ghz de 22-45 arası Mbps alabilirsin. 5 GHz geçince 75-115 Mbps arasında gezebilirsin. Faydası çok büyük.

Modemden hem 2.4GHz hem de 5GHz aktif etmen lazım. Cihazın 5GHz destekliyorsa zaten 5GHz kullanman lazım. Ayrıca kablolu bağlanman Cloud için daha iyi olur.

Geri
Yukarı