Çözüldü 2.40 GHz işlemci 0.8 GHz'e Düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

murat1452

Hectopat
Oyun oynarken tamamıyle her şey performansa dayalı bir şekilde oynuyorum. Fakat ilk 10 dakika 2.8 ghz ile oynuyorum. 10 dakika sonra 0.800 MHZ. 1 GHz bile olmuyor, kasma oluşuyor. Resmen işlemcimi kullanamıyorum.

Sistemim ise;

• Windows 7 Ultimate 64 Bit
  • Toshiba SATELLITE C660
  • Intel i5 - 2430 CPU 2.4ghz
  • 6144MB RAM
  • Directx 11
Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz durum, işlemciden enerji tasarruf edilmesi olabilir. Yani fazla güç harcamaması için geliştirilen bir teknoloji. Oyuna girmeden önce,

Kod:
Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Güç Seçenekleri

Burada ''Yüksek Performans'' seçip oyuna giriniz. Eğer olmadıysa, mevcut ayara girip varsayılan ayarları yükleyin.

Bahsettiğiniz durum, işlemciden enerji tasarruf edilmesi olabilir. Yani fazla güç harcamaması için geliştirilen bir teknoloji. Oyuna girmeden önce,

Kod:
Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Güç Seçenekleri

Burada ''Yüksek Performans'' seçip oyuna giriniz. Eğer olmadıysa, mevcut ayara girip varsayılan ayarları yükleyin.

Enerji tasarrufu ederken 0.8 GHz gibi değerlere düşeceğini sanmıyorum. Isınma sorunu gibi. Ama arkadaş hiç, ısınıyor dememiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç tasarrufu modunda 3.2 hızında çalışan Quad Core işlemcim 0.8 MHZ'de çalışıyor. Denemekten zarar gelmez. Isınmadan dolayı parçalar çalışma frekansını düşürebilir o da olabilir. Sıcaklık değerlerini AIDA64 gibi programlarla kontrol edebilirsin.

Dediğiniz gibi ısınma olduğu zaman ghz düşüyordu. Garantisi bittiğinden dolayı açtım pc yi. İçini güzelce temizledim (Özellikle fanı). Ondan sonra macunu da sürdüm. Şu anda hiç sorun olmadan oynuyorum. Yardımlarınız için çok çok sağ olun.:)

İyi forumlar...

oncelıkle merhaba benım bilgisayarım casper nırvana bilgisayarın ekran kartı mı ısınıyordur ne gecen termal macun ve fan temızlıgıne gıttı o gundur yuksek fps yüzü goremıyorum web oyunlarında bile fps 20
bilgisayarımın ozellıklerı i5 işlemcı 2.50 ghz 4gb ram 2 gb ekran kartı ıntel hd grapıchs 4600
driverler guncel durumda

league of legens oyunarken 12 dakıka 120 fps ile oyunadım sonra 20 fps üzerine cıkamadım acıl yardım 5 aydır çözüm arıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı