2.4GHz'i kapamak interneti keser mi?

couza

Hectopat
Modem arayüzünden 2.4GHz'yi kapadım sadece 5GHz kalsın istedim ancak sonrasında kablolu bağlantı kullandığım bilgisayarımda bile internet gitti. Ağa bağlıyım ancak internet yok. Böyle bir şey olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemi sıfırlayıp denedin mi?

Sorunu biraz önce çözdüm hocam. Eğer bütün ışıkları yanan ama bu sorunu yaşayan GigaFiber kullanan arkadaşlar varsa nasıl çözdüğümü yazayım belki yardımcı olur.
1- Modem ve yanındaki küçük kutuyu düğmelerinden kapadım.
2- Modemin WAN(mavi) kısmına takılı olan sarı kablonun sadece modeme bağlı olan kısmını çıkardım.
3- Yanındakı küçük kutuyu düğmesinden tekrar açtım ve pon ışığını sabit yanana kadar bekledim.
4- Modemi düğmesinden açtım ve 5G ışığı yanıp sönene kadar bekledim.
5- Son olarak sarı kabloyu modemin WAN(mavi) kısmına taktım ve sorunum çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu biraz önce çözdüm hocam. Eğer bütün ışıkları yanan ama bu sorunu yaşayan GigaFiber kullanan arkadaşlar varsa nasıl çözdüğümü yazayım belki yardımcı olur.
1- Modem ve yanındaki küçük kutuyu düğmelerinden kapadım.
2- Modemin WAN(mavi) kısmına takılı olan sarı kablonun sadece modeme bağlı olan kısmını çıkardım.
3- Yanındakı küçük kutuyu düğmesinden tekrar açtım ve pon ışığını sabit yanana kadar bekledim.
4- Modemi düğmesinden açtım ve 5G ışığı yanıp sönene kadar bekledim.
5- Son olarak sarı kabloyu modemin WAN(mavi) kısmına taktım ve sorunum çözüldü.
Modem dediğiniz daha doğrusu router olan aygıtın marka modelini merak ettim. Belirtir misiniz?

Hocam artık modem olarak geçmiyor mu yoksa yanlış mı kullanmışım ?

Zyxel VMG8623-T50B​

GigaFiber'de bile bunu mu veriyorlar? Daha güzel bir şey beklerdim. Olsun.

Sizinki modem. Normalde FTTH'de DSL özellikli modem vermeleri saçma. Daha özel bir cihaz olmalıydı. DSL özelliği olmayan dağıtıcı cihazlara router denir. Türk Telekom kendi fiberinde router veriyor.

GigaFiber'de bile bunu mu veriyorlar? Daha güzel bir şey beklerdim. Olsun.

Sizinki modem. Normalde FTTH'de DSL özellikli modem vermeleri saçma. Daha özel bir cihaz olmalıydı. DSL özelliği olmayan dağıtıcı cihazlara router denir. Türk Telekom kendi fiberinde router veriyor.
Doğrudur hocam. Bana da bilgi modem diye geldi diye öyle söyledim. Şuanlık modem konusunda pek bir sıkıntı yaşamadım ama ilerde imkanım olduğunda bütçeme göre modem için konu açıp önerilerinizi alabilirim :)

Geri
Yukarı