2.5" HDD önerisi

Daha fazla  
Merhaba. Laptop kullanmaktayım hard diskim bozuldu bu konularda fazla bilgim yok ama internetten araştırmamla.
SATA 3 ve 2.5 inç bir HDD almam gerekiyormuş acaba bu attığım ürünler PC ile uyumlu mudur, uyumluysa iyi midir hangisini alayım veya üstüne 3 5 kuruş daha koy şunu al dediğiniz varsa ona göre halledeyim. Dediğim gibi fazla bilgim yok siz bana şunu al bunu yap deyin :D

Dosya Ekleri

• SharedScreenshot.jpg
    SharedScreenshot.jpg
    122,7 KB · Görüntüleme: 27
W10 kullanıyorum,ssdler direk 2 kat fiyat ve almakta pek istemiyorum sadece hdd bozulduğu için mecbur almak zorundayım.Oyun felan oynamıyorum.Sadece merak ettiğim sata 3 hdd mi almalıyım bu attıgım ürünler laptobuma uyarmı uymassa bana direk link olarak atın uygun bütceli 320 gb lik hdd alayım.
Hocam işletim sisteminiz ve donanımınız nedir? UEFI bir sisteminiz varsa HDD değil de SSD almanızı öneririm. Sisteminizi büyük oranda rahatlatır.

W10 kullanıyorum,ssdler direk 2 kat fiyat ve almakta pek istemiyorum sadece hdd bozulduğu için mecbur almak zorundayım.Oyun felan oynamıyorum.Sadece merak ettiğim sata 3 hdd mi almalıyım bu attıgım ürünler laptobuma uyarmı uymassa bana direk link olarak atın uygun bütceli 320 gb lik hdd alayım.

Evet attığınız ürünler bilgisayarınıza uyar. Sata 3 ve 2.5 inçlik bir HDD almanız gerekiyor. Yalnız linkteki Samsung ürün yenilenmiş yazıyor. Samsung güzel markadır lakin ben yenilenmiş ürün tercih etmezdim şahsen. Hitachi ise hiç kullanmadım yorumlayamayacağım. Sıfır Samsung, Seagete, Toshiba gibi markalardan bütçenize uygun olanı alabilirsiniz.

Evet attığınız ürünler bilgisayarınıza uyar. Sata 3 ve 2.5 inçlik bir HDD almanız gerekiyor. Yalnız linkteki Samsung ürün yenilenmiş yazıyor. Samsung güzel markadır lakin ben yenilenmiş ürün tercih etmezdim şahsen. Hitachi ise hiç kullanmadım yorumlayamayacağım. Sıfır Samsung, Seagete, Toshiba gibi markalardan bütçenize uygun olanı alabilirsiniz.
Valla gözümden kaçmış yenilenmiş ürün olduğu siz demeseniz alcaktım..Hitachi yi alıcam büyük ihtimalle ne çıkarsa bahtıma artık.Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.Birde bu cache bellek 8mb yazıyo bu nedir acaba sıkıntı çıkarırmı.Samsung HDD de 256 mb Hitachi ise 8mb yazıyorda.

Birde bu cache bellek 8mb yazıyo bu nedir acaba sıkıntı çıkarırmı.Samsung HDD de 256 mb Hitachi ise 8mb yazıyorda.
Hocam cache bellek. Önbellek demektir. Harddisk içerisinde bulunan ufak bir ram olarak düşünebilirsin. Ben cache değerine bakmamıştım açıkçası. Epey düşükmüş...

Hocam cache bellek. Önbellek demektir. Harddisk içerisinde bulunan ufak bir ram olarak düşünebilirsin. Ben cache değerine bakmamıştım açıkçası. Epey düşükmüş...
Hitachi de yenilenmiş çıktı :D Demekki bu fiyat aralığı hep yenilenmiş ürünler oluyor en iyisi 120 lik bi ssd almam lazım.SSD içinde aynı şartlar geçerli değilmi Sata 3 felan.

Hitachi de yenilenmiş çıktı :D Demekki bu fiyat aralığı hep yenilenmiş ürünler oluyor en iyisi 120 lik bi ssd almam lazım.SSD içinde aynı şartlar geçerli değilmi Sata 3 felan.
Aynen hocam Sata 3 ve 2.5 olması gerek. Zaten Sata 3 SSD'lerin hepsi 2.5 inç diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı