2.5 inç ve 2 inç Kingston SSD'ler arasındaki fark nedir?

Zoll Almanca gümrük demek, bu seçeneği seçince de menşei ülkesini Çin olarak gösteriyor, sanırım yurt dışından gelebilir bunu seçince.

Son düzenleyen: Moderatör:
@bolununkrali hocam keşke yeni konu açsaydınız. 2.5 inç SSD'ler anakartta SATA girişi olduğu sürece uyumludur. Fakat Kingston'un A400 modelinde ısınma ve hızlı sağlık düşme gibi kronik sorunları var. Hepsinde sorun yok tabii, arada sorunsuz sağlam çıkanlar da var. Ama işinizi şansa bırakıp paranızı riske atmaya değmez. Tavsiye olarak şu ürünü inceleyebilirsiniz.

merhaba ürünü aldınız mı aynısını 480 gb olanını alıcam ama yurtdışı gönderimli diyor sorun yaşadınız mı alırken ya da aldıktan sonra garantisi var mıymış ürünün

@bolununkrali hocam keşke yeni konu açsaydınız. 2.5 inç SSD'ler anakartta SATA girişi olduğu sürece uyumludur. Fakat Kingston'un A400 modelinde ısınma ve hızlı sağlık düşme gibi kronik sorunları var. Hepsinde sorun yok tabii, arada sorunsuz sağlam çıkanlar da var. Ama işinizi şansa bırakıp paranızı riske atmaya değmez. Tavsiye olarak şu ürünü inceleyebilirsiniz.

nasıl yeni konu açıcam bilmiyorum da kingston iyi gibi yorumları da güzel benim aklıma takılan ürün yurtdışı gönderimli olduğu için vergilendirme gümrükte takılma ya da garantisi oldu ve benim pcmde halihazırda m2 ssd takılı ama yetmiyor alan arttırmak için bunu takabilir miyim diye erak etmiştim araştırdığımda 2.5 in.ler laptop için diyordu ama youtubede kasaya takanlar da vardı

@bolununkrali Hocam yurt dışı gönderimli de gümrük vergisi çıkabilir. Buradakilerden bile pahalıya gelebilir. Yurtiçinde de birçok firma da satışı mevcut zaten. 2.5 inç olayı da şöyle. SATA girişli SSD'lerde standart hepsi 2.5 boyutunda. Bunu ister kasaya, ister laptopa takarsın. Önemli olan bağlantı girişi, boyu önemli değil. SATA girişli 2.5 inç HDD ve SSD'ler hem kasa da hem de laptopta rahatlıkla ve sorunuz bir şekilde çalışır. 2.5 inçler sadece laptopta çalışır diye bir durum yok. Sadece 3.5 inç HDD'ler büyük oldukları ve laptopa sığmadıkları için bu ürünlere kasa uyumlu diyorlar ama birkaç kablo ile onu da laptopta kullanırsın. Yani kısacası bunlarda boyutuna takılmaya gerek yok, girişler uyumlu olsun yeter. 2.5 inç SSD'yi de kasada aynı HDD bağlar gibi SATA kablosuyla bağlanıyor.
Kingston konusuna gelirsek. Marka iyi, sorunsuz SSD'leri var. Fakat bu A400 modelinde bazı sorunlar var. Isınma sorunu, sağlığının hızlı düşmesi, okuma/yazma değerlerinde düşme gibi. Herkeste olmuyor. Sorunsuz kullanan var fakat diğer modellere kıyasla insanlar bu üründen bir tık daha şikayetçi. Yorumların çoğu bilinçli kullanıcı değil zaten. Olumlu yorum yapanların bir çoğu ürün sorunsuz çalıştı diye övenler genelde. Bu kişilerin bir kısmı eminim ki 2-3 aylık kullanımdan sonra sorunlar yaşamışlardır. Zaten teknoloji sayfalarında sorunlu olduğu bilinen bir model. Riske girmeye gerek yok. Bizim PNY CS 900 önermemizin sebebi Kingston'a göre daha sorunsuz olması. Uzun kullanımda paranız boşa gitmesin, başınız ağrımasın diye genelde bilirkişiler bu modeli öneriyor. Ucuz etin yahnisi yenmez. Biraz fazla ödeyin kafanız rahat olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı