HDD Boyutu Öğrenme ve 2.5 İnç Kingston SSD Takma

mustafa1265

Hectopat
Yer
van
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba Technopat Ekibi. Bu aralar SDD olayına kafam takıldı ve almayı düşünüyorum fakat fotoğrafdaki harddisk boyutunun kaç inç olduğunu bilmiyorum. Cetvel ile de ölçtüm 7x10 cm. Bunun kaç inç'e tekabül ettiğini bilemiyorum. Cevaplarınızı bekliyorum. (Bir de 120 GB kingston 450 okuma / 400 yazma hızına sahip. SSD 2,5 inç alıcam bilgisayarımla uyumu olur mu ?

zmP8X7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Notebook harddiskleri genelde 2.5inç olarak gelir. 1 inç 2.54cm 'ye tekabül ediyor. SSD'lerden tam performans almak istiyorsanız anakartınızın Sata 3 destekli olması gerekiyor. Eğer desteklemiyorsa cüz-i miktarda hız düşüşü yaşarsınız ancak HDD'den daha fazla olacağı malum. Düşük bütçe ile alıyorsanız OCZ tavsiyem kingston V300 serileri pek verimli değil.

SSD alırsan normal sabit disklere göre daha fazla performans alacağın kesin eğer bilgisayarın çok eski bir model ise ve SATA 2 ya da daha eski bir SATA yapısına sahip ise bence SSD düşünme derim, ayrıca alan konusunda sıkıntıdan seni şu çözüm kurtarır. Disk sürücüsünü çıkartıp bir çevirici sayesinde yerine eski harddiskini takıp kullanabilirsin. Arkadaş kingston verimli değil demiş, ben kullanıyorum 120 GB'lık modelini. Hızı, performansı gayet iyi fiyatına göre. Son olarak marka model sistem bilgilerini yazarsan daha sağlıklı önerilerde bulunabiliriz.

Notebook'um 2011 senesinde aldım. Packard bell tk 85 easy note modeli bu.

Ssd alırsan normal sabit disklere göre daha fazla performans alacağın kesin eğer bilgisayarın çok eski bir model ise ve sata 2 yada daha eski bir sata yapısına sahip ise bence ssd düşünme derim, ayrıca alan konusunda sıkıntıdan seni şu çözüm kurtarır disk sürücüsünü çıkartıp bir çevirici sayesinde yerine eski harddiskini takıp kullanabilirsin. Arkadaş kingston verimli değil demiş ben kullanıyorum 120 gblık modelini hızı performansı gayet iyi fiyatına göre. Son olarak marka model sistem bilgilerini yazarsan daha sağlıklı önerilerde bulunabiliriz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı