2.5 Senede GPU ve CPU termal macunu değiştirilmeli mi?

Ekran kartı sıcaklığına bağlı. 75'i geçmiyorsa gerek yok.
Hocam sıcaklığı bilmiyorum 1.5 yıldır açmadım. Dün temizliğini yaptım. Termal macun sürmeden açmak istemiyorum açıkçası.

Tavsiye edilen cihaz bakım aralığı 6 aydır. 6 Ayda bir bakım yaptığınızda cihazınızın hem performansı iyileşir hemde ömrü uzar.
Hocam ekran kartı termal macunu için durum nasıl?

Hocam sıcaklığı bilmiyorum 1.5 yıldır açmadım. Dün temizliğini yaptım. Termal macun sürmeden açmak istemiyorum açıkçası.

Hocam ekran kartı termal macunu için durum nasıl?
Dostum hepsinde durum aynı. Eğer 1,5-2 yılda bir değiştirsende kart ölmez sonuçta. Fakat 6 ayda bir temizliği ve bakımı yapmak hem ömrünü uzatır kartın hemde en iyi performans ile kullanırsın. Hatta ben termal bantları bile değiştiririm. Thermal Grizzly'nin macununu falan kullanıyorum. Kullandığım asıl masaüstü cihazım yük altında cpu ve gpu 42 derece üstüne çıkmıyor nerdeyse.

Hocam ekran kartı macunu ne kadar dayanır? İşlemci ne kadar? Araştırdım işlemcinin daha önce değişmesi lazımmış doğru mu? Sipariş vereceğim yorumunuzu bekliyorum.
Doğru. İşlemci sene de 1 değişebilir. Ekran kartı için ısılara bakmak daha doğru olur değişmeden önce.

Yeni konular

Geri
Yukarı