Çözüldü 2.50 olan GHz hızı 1.95'te sabit kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Umut126

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar 1.95'te takılı kalıyor ne düşüyor ne yükseliyor nasıl düzeltebileceğimi bilmiyorum. Yüke soktuğumda bile ayn, ı nasıl çözebilirim?

Çözüm
Laptop ise pili azaldığı için olabilir.

Performans ayarlarından dengeli veya yüksek performans seçili olmadığından olabilir. BIOS'tan bir ayarı değiştirmiş olabilirsiniz.
Laptop ise pili azaldığı için olabilir.

Performans ayarlarından dengeli veya yüksek performans seçili olmadığından olabilir. BIOS'tan bir ayarı değiştirmiş olabilirsiniz.

Çözüm
Denetim Masası'ndan güç seçeneklerine gelip yüksek performansın seçili olduğundan emin olun.
+BIOS ayarlarınızda "Turbo Boost" seçeneği varsa onu açın.

Sorunum Çözüldü. Çözümü ise şöyle yaptım:
BİOS ayarlarına girip biraz kurcaladım orada CPU ratio 2.00 ghz yazıyordu onu fulledim ve onun yukarısında ismini tam hatırlayamadığım birşeyi 6x'ten 7x'e çektim. bilgisayarımı açtığımda sorunum çözülmüştü

Sorunum Çözüldü. Çözümü ise şöyle yaptım:
BIOS ayarlarına girip biraz kurcaladım orada CPU ratio 2.00 GHz yazıyordu onu fulledim ve onun yukarısında ismini tam hatırlayamadığım bir şeyi 6X'ten 7X'e çektim. Bilgisayarımı açtığımda sorunum çözülmüştü

Çarpanları sabit bırakmışsınız o zaman. Şimdi sorununuzun çözüldüğüne sevindim :)

Geri
Yukarı