2.500 TL - 3.000 TL Arasında PC Toplamak

ozan_bb

Kilopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Meslek
Apron Memuru
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da belirttiğim aralıkta bir PC toplamak istiyorum. Şöyle bir sistem önerildi, ancak benim aralığımın üstünde kalıyor. Ufak değişikliklerle bunu benim fiyat aralığıma çekmek mümkün müdür?

Elimde olan liste:
  • Intel Core i5-6500 Skylake 6M 3.20 GHz 1151
  • MSI B150M Bazooka D4 2133 MHz mATX 1151
  • Kingston HyperX 16 GB (2x8GB) DDR4 2133 MHz CL 13 (HX421C13SBK2/16)
  • MSI GTX1060 Gaming X 6GB GDDR5 192Bit
  • Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200 Rpm
  • Corsair Case CC-9011050-WW Spec-01 Mid Tower
  • Corsair Builder VS 650W 80+ APFC 12cm Fanlı PSU
  • Aerocool "Dark Force"12cm Siyah Sessiz Kasa Fanı

Bu listenin ortalama fiyatı 3.500 TL oluyor. Sizin yardımınızla bunu 2.500 2.750 TL aralığına çekmek istiyorum. Hangi parçaları değiştirmeliyim, ne önerirsiniz?

Ekran kartını Rx 480 4 GB ile değiştirir, bir de kasayı Aerocool Aero 800 veya Dark N10 ile değiştirebilirsiniz.

Ekran kartını Rx 480 4 GB ile değiştirir, bir de kasayı Aerocool Aero 800 veya Dark N10 ile değiştirebilirsiniz.

İlginize teşekkür ederim

İlginize teşekkür ederim hocam. Sizce 2770 TL tutan sistemde oyun oynarken vs. SSD ihtiyacını çok fazla hisseder miyim? Yani, para bulup SSD ekleyene kadar geçen sürede beni aldığıma pişman eder mi? :)

Bu arkadaşların tavsiyeleri olmamış çünkü biri Everest kasa ve PSU önermiş, Corsair'in kasası küçümsenmiş, birisi ise 1060 varken 480 al demiş, Yani konuyu açtığın listedeki sistem mükemmel. Alabilirsin uzun yıllar götürür. 300-500 Kısma boşuna yani, elinde patlamasın Everest ve AMD :)

Bu arkadaşların tavsiyeleri olmamış çünkü biri Everest kasa ve PSU önermiş, Corsair'in kasası küçümsenmiş, birisi ise 1060 varken 480 al demiş, Yani konuyu açtığın listedeki sistem mükemmel. Alabilirsin uzun yıllar götürür. 300-500 Kısma boşuna yani, elinde patlamasın Everest ve AMD :)

İlgine teşekkür ederim hocam. Gönül isterdi ki daha da güzelini, 5-6 binlik, yapayım; ancak maddiyat sıkıntı yoksa baştaki liste tabii ki güzel. :) Hüseyin arkadaşın listesi maddi açıdan bana daha uygun geliyor. Sence o sistem işime yaramaz mı? BF 1 vs. gibi son dönem oyunlarda nasıl bir performans sağlar? Ya da sence fiyatı yukarı taşımadan sistemi daha iyi hâle getirecek değişiklikler yapılabilir mi?

Bütçe konusunda sıkıntısı olan biri Rx480 i tercih etmeli 1060 a karşı. Onun dışında Rami 8 gb yapabilirsin seni 1 yıl idare eder üstüne ilave yaparsın.

Ara Toplam2.494,44 TL
Toplam KDV449,00 TL
Sepet Toplam Fiyatı2.943,44 TL
[TBODY] [/TBODY]

GTX 1060, rx 480'den daha perfonmanslı. Bu video'yu izleyerek bunu göre bilirsiniz. DX11'de kuşkusuz gtx 1060 daha iyi ama DX12'de rx 480 daha iyi. Uzun zaman boyunca amd ekran kartı kullandım. Nvidia'nın sürücüleri ve yazılımları olsun amd'den kat kat daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 1060, rx 480'den daha perfonmanslı. Bu video'yu izleyerek bunu göre bilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İstediği bütçe aralığında F/P açısından en mantıklı kart Rx480 aralarındaki fiyat farkı perfonmans farkından daha fazla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı