2.500 TL anakart, işlemci ve RAM önerisi

Selamlar arkadaşlar, umarım yardımcı olacak birileri çıkar.

Öncelikle 2000-2500 TL arası bir bütçem var. Üst düzey bir beklentim yok tabii ki bu bütçeyle. Zaten ben de oturup Cyberpunk oynamak istemiyorum. Pek fazla da anlamıyorum bu konulardan, önerilerinizi bekliyorum.

Şu anki sistemim:
İşlemci: Intel Core i5 2400
Anakart: ASUS P8P67 LE
RAM: 4x2 DDR 3 RAM
Ekran Kartı: Radeon RX 560.

https://www.google.com/aclk?sa=L&ai...ahUKEwiMrNuE8drvAhUE6aQKHa5KADYQwzwIEQ&adurl=
Gigabyte B450M H AMD B450 3600 MHz (506 TL)
Intel Core i5 10400F 2.90GHz (1.200 TL)
Kingston HyperX Fury 8 GB 3200MHz DDR4 RAM (2 tane) (800 TL)

Toplam: 2506 TL yapıyor

RAM fiyatları fazla uçuk geldi bana nedense yani anakarttan falan daha pahalı o yüzden şimdilik bi 8gb ile idare etmeyi düşünüyorum uygun mudur ?

Ryzen 3100'ün de O.C imkanı var o yüzden önerdim. İleride upgrade yapacağı zaman O.C ile çok güzel kombinasyonlar olabilir.
Valla dostum O.C olayına pek sıcak bakmıyorum ben açıkçası
Evet hocam olur ileride 8 GB daha ekleyip Dual Channel kullanırsanız güzel olur veya onun yerine ekran kartını yükseltirsiniz.
İşte böyle ufak ufak zaten bu ekran kartının yükseltilmiş hali siz düşünün :D güncel sistemi gördüyseniz şuan türkiye tek falanımdır bu anakartı hala kullanan.

Peki arkadaşlar bunlardan alacağım verim nedir tam olarak

Dostum şöyle diyeyim sakın Ryzen serisinden alma 10400F daha iyi performans veriyor ve daha ucuz (İkisini de kullanıyorum)

Intel i5 10400F yaklaşık 4.10 GHz veriyor ama Ryzen serisi 3.60 veriyor. Oyun için almıyorsunuz sanırım ama 5 FPS gibi bir fark koyuyor 10400F
RAM alırken 3000 MHz yerine 3200 MHz almanız daha iyi olacaktır

Dostum şöyle diyeyim sakın Ryzen serisinden alma 10400F daha iyi performans veriyor ve daha ucuz (İkisini de kullanıyorum)

Intel i5 10400F yaklaşık 4.10 GHz veriyor ama Ryzen serisi 3.60 veriyor. Oyun için almıyorsunuz sanırım ama 5 FPS gibi bir fark koyuyor 10400F
RAM alırken 3000 MHz yerine 3200 MHz almanız daha iyi olacaktır
Yo yo sadece oyun için alıyorum ben fakat oynadığım oyunlar loldür cs godur bazen hikaye bazlı oyunlardır. Yani o yüzden dedim bi canavara ihtiyacım yok diye

Şimdi gördüğüm kadarıyla 3 tane işlemci önerilmiş farklı olarak

Aralarındaki farkı anlatabilirseniz sevinirim

Yeni konular

Geri
Yukarı