2.500 TL bilek destekli klavye önerisi

PVH

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Sol bileğimde ki ağrı sebebiyle çok yumuşak bilek destekli, ergonomik bir klavye arıyorum. Kablolu oyuncu klavyesi olabilir. Şu an da SteelSeries Apex TKL kullanıyorum, performansından memnunum fakat inanılmaz bir ağrı çekiyorum, space tuşuna basarken oluyor herhalde, sol baş parmağımla bileğimin tam birleştiği yerden ağrı çekiyorum, katır kutur sesler geliyor baş parmağımı oynatırken.

Bu doğrultuda önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar;

Sol bileğimde ki ağrı sebebiyle çok yumuşak bilek destekli, ergonomik bir klavye arıyorum. Kablolu oyuncu klavyesi olabilir. Şu an da SteelSeries Apex TKL kullanıyorum, performansından memnunum fakat inanılmaz bir ağrı çekiyorum, space tuşuna basarken oluyor herhalde, sol baş parmağımla bileğimin tam birleştiği yerden ağrı çekiyorum, katır kutur sesler geliyor baş parmağımı oynatırken.

hocam bence ilk doktora gidin geçmiş olsun. bilek desteği nasıl bilmiyorum ama incelemelerde çok başarılı bir klavye. ASUS ROG Strix Scope Kablolu Mekanik RGB Oyuncu Klavyesi : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Hocam çok teşekkürler ilginize. Doktora gitmelik bir durum yok, belli yani neden olduğu :) uzun süreler bilgisayarda olmadığım günler ağrı sızı olmuyor, fakat ne zaman abartsam bilgisayar başında kaldığım zamanı maalesef bu sorun ortaya çıkıyor.

Performansından falan ziyade benim için ergonomisi önemli. Hani şöyle yumuşacık bilek destekli bir klavye arıyorum aslında. Space tuşu çok havada olmayan bir şey de iş görür belkide, baş parmağı space tuşuna basıp çekerken yapılan hareket canımı yakıyor benim tam olarak :) acaba böyle düz bir klavye mi bakmalıyım hani ince tuşlu gibi olanlardan? logitech gaming serisinde görmüştüm o tarzda bişey g915 miydi g pro muydu neydi

Hocam çok teşekkürler ilginize. Doktora gitmelik bir durum yok, belli yani neden olduğu :) uzun süreler bilgisayarda olmadığım günler ağrı sızı olmuyor, fakat ne zaman abartsam bilgisayar başında kaldığım zamanı maalesef bu sorun ortaya çıkıyor.

Performansından falan ziyade benim için ergonomisi önemli. Hani şöyle yumuşacık bilek destekli bir klavye arıyorum aslında. Space tuşu çok havada olmayan bir şey de iş görür belkide, baş parmağı space tuşuna basıp çekerken yapılan hareket canımı yakıyor benim tam olarak :) acaba böyle düz bir klavye mi bakmalıyım hani ince tuşlu gibi olanlardan? logitech gaming serisinde görmüştüm o tarzda bişey g915 miydi g pro muydu neydi
O yazdıklarınızda bilek desteği maalesef yok. Ben olsam arkadaşın önerdiği ilk seçimim olurdu, bende onu atmak için konuya girdim ki arkadaş zaten salmış. Bilek desteği yumuşak ve rahat.

Merhaba arkadaşlar;

YouTube'da çok fazla klavye tanıtımı var oradan bakıp rahat gözükeni alabilirsiniz ya da direkt bir mağazaya gidip canlı bir şekilde test etmeniz en sağlıklısı olur.

hocam yazılımından dokunuşu hafifletmeyi deneyin belki space tuşuna sert bastığınız için eliniz ağrıyordur
Bunu deneyeceğim hocam, oyun oynarken farkında olmadan çok sert basıyorum galiba, tam emin olmamakla beraber bileğimlede masaya kuvvet uyguluyorum muhtemelen. Bu alışkanlıklarıda değiştirmem gerekiyor.

Bir de aklıma gelen bişey daha var, acaba 2 adet bilek desteği alıp üst üste koyup kullansam nasıl olur diyorum. Örneğin Hyperx HR-WR bilek desteği veya Cooler Master WR510 bilek desteği. Bu sayede elim klavyeden yukarıda kalıcak, ben tuşlara basmak için parmaklarımı yukarı kaldırmak yerine aşağı götürücem. Bu da space tuşuna basarken yaşadığım baş parmak ağrı problemini çözer mi diye düşünüyorum doğrusu

Yeni konular

Geri
Yukarı