2.500 TL Monitör Dahil APU Sistem

HellPortal

Hectopat
Daha fazla  
Toplam 2.500 TL'ye böyle bir sistem topladım. Tavsiye ediyor musunuz? Tavsiye etmiyorsanız, neden tavsiye etmiyorsunuz?

2.png

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı almayacaksın herhalde listede göremedim, tecrübeli bir abim msi düşmanıma bile önermem demişti Anakart için asusa veya gigabyte e bakabilirsin. Bir de rami 2 parça yerine tek parça alırsan ilerde rami arttırmak istediğinde senin için daha kolay olur diye düşünüyorum.

Ekran kartı almayacaksın herhalde listede göremedim, tecrübeli bir abim msi düşmanıma bile önermem demişti Anakart için asusa veya gigabyte e bakabilirsin. Bir de rami 2 parça yerine tek parça alırsan ilerde rami arttırmak istediğinde senin için daha kolay olur diye düşünüyorum.
Apu sistem olduğu için ekran kartını gerek görmedim ve apularda çift bellek daha verimli oluyor. Son olarak da MSI, Ryzenin ilk çıktığı sıralarda sorunluydu evet, ama artık öyle bir sorun yoktur diye düşünüyorum.

APU'da RAM tek parça olursa, performans azami derecede fark yaratmakta. Dual channel bellekler çok doğru bir seçim. Bir arkadaşa şu sistemi toplamıştık;
AOC 21.5" E2270SWN 1920x1080 5ms VGA FULL HD LED Monitör 386TL

AMD Ryzen 5 2400G 3.6GHz Soket AM4 6MB Önbellek 65W 4 Çekirdek Vega 11 GPU İşlemci 767TL

Team DDR4 8GB(4GBx2) 2400MHz T-Force Vulcan Gaming Soğutuculu Ram Bellek 454TL

Gskill Ripjaws 4 Series 8GB (2x4GB) DDR4 3200Mhz RAM 474TL (Nanokatalog,ürünleri geç gönderiyor. Beklerim dersen bunları almanı öneririm.)

GIGABYTE GA-AB350M-DS2 AMD B350 Socket AM4 Ryzen™ DDR4 3200+(O.C.)MHz Anakart 335TL

Toshiba 1TB 3.5'' P300 7200RPM SATA III Disk 214TL

Dark Sentinel 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, 3x12cm Fanlı, Akrilik Yan Panel Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası 161TL

SilverStone 500W 80+ Aktif PFC Sessiz Güç Kaynağı 191TL

İçerisinden daha uygun olanları çekip alabilirsin.

Güzel fakat benim sistem daha iyi gibi. Tek fark ryzen 5 2400g olması.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı