2.500 TL'ye PC Toplama

Eki Görüntüle 330001
Teknolojipazar sitesinden toplandı, 2200g için anakartın bios update olması gerekecek ve site bu işlemi talebiniz doğrultusunda servise göndererek yapıyor diye biliyorum, bu konuyu almadan önce mutlaka firmaya sorun.
Fiyatlardan dolayı anakartı 4 bellek slotlu seçemedim dolayısı ile bellekleri de 2x4 seçerek slot işgal etmek istemedim ayrıca 2x4 şeklinde fiyat olarak da cazip olmuyor. İleride aynı bellekten bir tane daha alarak kullanılabilir. Herşey değişse bile bellekler elinizde demirbaş donanım olarak kalacaktır.
Kasanızın olduğunu söylemişsiniz fakat güç kaynağı varmıydı emin olamadım.
Ryzen 2400g den aşağısını koymaya elim gitmedi ama bütçe ve dolar sebebi ile mecbur kalındı.
Zamanım olmadığı için pek de dikkatli bakamamış olabilirim arkadaşlar üzerine yorum yapıp sizi yönlendirir.
Eğer güç kaynağınız var ve donanımı emanet edilebilecek bir ürün ise diğer donanımlardan biraz kısılıp mutlaka Ryzen 2400g tercih etmeye çalışın.
Bu arada kasanızı da belirtin ki her hangi bir donanım uyuşmazlığı olmasın.
Sistemde tek kanal ram kullanmışsın.
Oysaki apu sistemlerde çift kanal ram çok daha iyi performans gösterir. Eğer rami 4×2 yaparsanız sistem alınabilir.

Sistemde tek kanal ram kullanmışsın.
Oysaki apu sistemlerde çift kanal ram çok daha iyi performans gösterir. Eğer rami 4×2 yaparsanız sistem alınabilir.
Neden boyle bir tercih yaptığımın acıklamasını yukarıda yaptım. Şimdi 2x4 alıp hem daha çok ödeyecek hemde ileride slot sıkıntı olacağından tekrar 2x4 alamayacak.
Tabi kişisel tercihtir, bütçe müsaade edecekse anakartı 4 bellek slotlu ile değiştirip belleğide 2x4 olarak değiştirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı