2.6 Mbps upload ile yayın yapılabilir mi?

Emirhan Enes

Hectopat
Ben kablolu internet kullanıyorum ve yayın yapmak istiyorum Türk Telekom kullanıyorum.
Ping ara sıra 7, ara sıra 8-9. Download Mbps 21-22, upload Mbps 2.60-2.72-2.80.

Fortnite, CSGO ve Zula yayınları yapmak istiyorum Dlive'dan ve StreamLabs kullanıyorum. Yayın yapmayı 720p 30 FPS'de denedigimde çok ping alıyorum. Normalde Fortnite'da 70-60 nadiren 50 olan pingim yayın yaparken 150'den aşagı dusmuyor. Zula ve CSGO'da da aynı şekilde. Bir de kaç bitrate vermeliyim? Ben 1500 bitrate veriyorum.

Benim istedigim 720P 60FPS. Sizce cok ping olmadan oynayabilmem için kaç bitrate vermeliyim?
Sizce bu internette yayın yapmam dogru olur mu?

Yetmez. Çöp gibi bir yayın olur. Türkiye serverı olmadığı için, nereden baksan 1-1.5Mbps kayıp oluyor. Geriye kalan 1.6Mbps ile göze hitap eden bir yayın yapman imkansız. Minimum 5-6Mbps gerekiyor. Kaldı ki üst seviye, kaliteli bir yayın için en az 10Mbps gerekli.

Yetmez. Çöp gibi bir yayın olur. Türkiye serverı olmadığı için, nereden baksan 1-1.5Mbps kayıp oluyor. Geriye kalan 1.6Mbps ile göze hitap eden bir yayın yapman imkansız. Minimum 5-6Mbps gerekiyor. Kaldı ki üst seviye, kaliteli bir yayın için en az 10Mbps gerekli.
Dün yayın yapmayın denedim 720p 48 fps iyi yayın yapmıştım zulada ama fortnitea geçince ping biraz artmıştı peki orta yollu bir yayın için ne yapmam lazım ?
Sağlıklı bir şekilde 720p60FPS yayın yapabilmeniz için minimum 3500bitrate vermeniz gerekiyor. Bunun için de upload hızınızın minimum 5mbps olması gerekmekte.
Sence kalite nasıl olmalı ve kaç fps olmalı ha birde kaç bitrate vermem gerek ?

@Emirhan Enes

En az 3500 bitrate verebilecek internetin olmalı. 720p 60 FPS bir yayın için, 3500 bitratein altına düşersen görüntü aşırı şekilde çamurlaşmaya başlar. Yapman gereken, eğer altyapın yeterliyse, internetinin upload hızını yükseltmek. 720p 60 FPS'de sağlıklı bir yayın için sahip olman gereken upload hızı minimum 6-7Mbps. (Çünkü yabancı serverlardan dolayı, 1-1.5Mbps kayıp olabiliyor.

Benim 2.8 upload var. Dün 1400 bit 480p bile veremedim. Atlanan kare oldu. Bugün 2000 bit verdim 616p sorun olmadı. Anlık dalgalanma yayını çöp ediyor. En az 5 mbps olmadan bu iş zor hocam. Just chatting yaparsan orası ayrı :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı