3.7 Mbps upload ile yayın yapılabilir mi?

OBS i manuel kodlarla çalıştırıyorum. Net hızın ve pc nin özelliklerini yazarsan sana gerekli ayarları atacağım. olmadı gene bir konu açarım orada ayarlarımı paylaşırım nasıl yaptığımı hangi kodun neye yaradığını anlatırım ama 3.7 3.8 mbps interneti olan birisi en net görüntüyü 30 fps de alabilir (3000bitrate ile çevrimiçi oyunlarda ping olmadan 0 bulanıklık ile ). Biraz daha akıcı olmasını isterse kodlarla 48.5 fps te de net alabilir ama yardımcı kodlar (iyi bir bilgisayar gerektirir en az i7 işlemci) ile bu kodları bilende az kişi var onlarda paylaşmıyor hiç bir forumda görmedim ama ben paylaşacağım. 1 sene önce 1300 bitrate ile 4 mbps upload hızı olan adamla aynı görüntüde yayın yapıyordum.

OBS güncellendikten sonra herhalde sorun bende ayarları yapamıyorum artık her şey eskisi gibi değil herhalde dedim ama eskisinden iyi olmuş :). (1.5 2 yıldır obs kullanmıyordum yayın yapmıyordum)

NOT: çevrimiçi oyunlarda ping sabit olmayacak ama cs de 60 70 arası lol de 30 40 arası bazen 50 ping alacaksın ama çok akıcı olacak merak etme hiç fark hissettirmeyecek.

PC Özelliklerim
  • Ryzen 7 1700 3.9 GHZ
  • Asus ROG STRIX OC 1070 8GB 256Bit GDDR6
  • Corsair DDR4 32GB(16x2GB) 3000MHz
  • Gigabyte AX -X370 GAMING 5
  • SAMSUNG 970 EVO 256GB MB/s NVMe M.2 SSD
  • Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 210MB/s 64MB Cache Sata3 Masaüstü Disk ST1000DM010
Özellikler bunlar hocam 3.7 upload hızım var.Yayın kalitesi net olsun istiyorum.Sen halletmişsin bende denemek istiyorum. :)

2700-3000 arası bitrate verdim kod kullanarak 2700 le başlayıp max 3000 e geliyor gerekirse. Profilde main kısmını kullanıyorum. işlemci üzerinden yayın yapıyorum. fast te 4 ayrı kodla görüntü iyileştirmesi yapıyorum.masaüstü 1920x1080p çıkış 1280x720p renkler 32bit 48.5 fps de kullanacağım henüz bu ayarlarda açmadım.

Eğer çok iyi bir bilgisayarınız varsa 2k görüntüyü özür 720p de çıkmıyor 768 p veya 780p di sanırım tam hatırlamıyorum ama 960 p de en iyisi) çıkartın veya 960 p de yayın açın gerçekten 1080 p monitörde bile cam gibi oluyor. (yayınlardaki kaymalardan dolayı yapmamıştım bunu da denicem)

Ama kodsuz olarak kullanırsam veryfast 3000 bitrate 1280x720p çıkış bilgisayarına çok güveniyorsa 32 bit görüntü az güveniyorsan 16 bit veya bliner en hızlı ama bulanık olan (ama kodla bu iyileşebilir)
profil main oyunlar için düşük pc lerde animasyon u seçebilirsin bulanıkları siler.

internet upload hızı 2mbps olanlar 1000 - 1300 arası bitrate (kod ile otomatik değişken) upload hızı 30 fps pc iyise 32 bit kötüyse 16 very fast profil main anahtar 2 oyun oynuyoran animasyon akşamda bir kod vericem onu yazacaksınız cam gibi görüntü vercek.

İş yerinde olduğum için net yardımcı olamıyorum akşam eve geleyim ekran görüntüsü açıklamalar ile birlikte kodlar ile birlikte paylaşım yapacağım herkes kaliteli yayın yapsın iyi olan kazansın.
PC Özelliklerim
  • Ryzen 7 1700 3.9 GHZ
  • Asus ROG STRIX OC 1070 8GB 256Bit GDDR6
  • Corsair DDR4 32GB(16x2GB) 3000MHz
  • Gigabyte AX -X370 GAMING 5
  • SAMSUNG 970 EVO 256GB MB/s NVMe M.2 SSD
  • Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 210MB/s 64MB Cache Sata3 Masaüstü Disk ST1000DM010
Özellikler bunlar hocam 3.7 upload hızım var.Yayın kalitesi net olsun istiyorum.Sen halletmişsin bende denemek istiyorum. :)

Yardımcı olacağım çok rahat 720p de cam gibi yayın açarsın (monitör 2 k sa 960p da deneyebilirsin) Akşam özel olarak sana ayar yapacağım ilgileneceğim.
O kadar şey yazmışsınız, sorununuzun çözümü ile ilgili hiç bir şey yazmamışsınız. Eğer sorununuz çözüldü ise çözüm yolunu yazarsanız, sorunu olan kişilerede yardımcı olmuş olursunuz.

Haklısın iş yerinde olduğum için yanlış cevap vermek istemedim o yüzden detaya girmedim :(

Son düzenleme:
2700-3000 arası bitrate verdim kod kullanarak 2700 le başlayıp max 3000 e geliyor gerekirse. Profilde main kısmını kullanıyorum. işlemci
Evet şuan yazdıkların biraz karmaşık geldi. Kod olayını çözemedim.Akşam netleşir bu bilgiler inşh.

Birde bu işlemci kullanımı var. şimdi 3,7 upload ile Fast te mi işlemciyi çok kullanır yoksa Very fasttemi?

İşlemciyi çok kullanıp veya kullanmaması yayına görüntü kalitesi açısından nasıl etki yapar?

Evet şuan yazdıkların biraz karmaşık geldi. Kod olayını çözemedim.Akşam netleşir bu bilgiler inşh.

Birde bu işlemci kullanımı var. şimdi 3,7 upload ile Fast te mi işlemciyi çok kullanır yoksa Very fasttemi?

İşlemciyi çok kullanıp veya kullanmaması yayına görüntü kalitesi açısından nasıl etki yapar?

Very Fastte kullanacaksın amd işlemciler intellere göre biraz daha çok ısınıyor kasa soğutması iyise ve işlemci soğutucun iyise problem hiç yaşamazsın oynadığın oyuna göre farklı profiller ayarlarsın örnek pubg oynarken very fast veya bir üstü ama lol yayını cs yayını yaparken very fastin bir altına çekebilirsin gibi bunu yaşayarak öğrenebilirsin kendi bilgisayarını en iyi sen tanımalısın bilgisayarını fazla yıpratmadan yayın yapmalısın ömründen yemeden bunuda performans test eden yardımcı programlar var o programları açıp deneme yayınları ile ölçebilirsin. Sen şanslısın ekran kartın baya güzel yayın yaparken hiç sorun yaşatmaz.

not: mutlaka 30 45 gün arası termal macun kullan işlemcine soğutma sistemin iyide olsa.

Very Fastte kullanacaksın amd işlemciler intellere göre biraz daha çok ısınıyor kasa soğutması iyise ve işlemci soğutucun iyise problem hiç yaşamazsın oynadığın oyuna göre farklı profiller ayarlarsın örnek pubg oynarken very fast veya bir üstü ama lol yayını cs yayını yaparken very fastin bir altına çekebilirsin gibi bunu yaşayarak öğrenebilirsin kendi bilgisayarını en iyi sen tanımalısın bilgisayarını fazla yıpratmadan yayın yapmalısın ömründen yemeden bunuda performans test eden yardımcı programlar var o programları açıp deneme yayınları ile ölçebilirsin. Sen şanslısın ekran kartın baya güzel yayın yaparken hiç sorun yaşatmaz.

not: mutlaka 30 45 gün arası termal macun kullan işlemcine soğutma sistemin iyide olsa.

1080p mon kullanıyorum. Hocam ben pciye çok güveniyorum sıvı soğutma kullanıyorum sıkıntı yok o konuda :)
Ben soruma cevap alamadım. Sizin verdiğiniz cevaba göre Cpu kullanıım ayarları ( fast veya very fastler ) falan yayının görüntü kalitesine etki etmiyor?

1080p mon kullanıyorum. Hocam ben pciye çok güveniyorum sıvı soğutma kullanıyorum sıkıntı yok o konuda :)
Ben soruma cevap alamadım. Sizin verdiğiniz cevaba göre Cpu kullanıım ayarları ( fast veya very fastler ) falan yayının görüntü kalitesine etki etmiyor?
Kalitesine tabiki etki ediyor ancak very fast fast faster bunlardan aşağısını kesinlikle tavsiye etmiyorum mükemmel bir pc ye bile sahip olsan. Ciddi anlamda ömründen alıyor işlemcinin.

Selamlar ben bu internetle düzgün yayın açamıyorum bütün ayarları denedim neredeyse ama sürekli atlanan kareler oluyor %50 lere kadar çıkıyor OBS' ye gelen internette hep bir dalgalanma var OBS' te sağ alt köşedeki kb/s değeri sürekli değişkenlik gösteriyor 500' e inip 5000' e çıktığı oluyor acaba sorun nerede olabilir? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    21 KB · Görüntüleme: 103
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı