2.700-3500 TL Sistem Toplama

Oğuzhan Çelik

Centipat
  • Asus PRIME A320M-K 3200MHz(OC) Soket AM4 M.2 HDMI VGA mATX Anakart
  • AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci
  • ADATA XPG GAMMIX D30 8GBX1 2666MHZ DDR4 SINGLE PC RAM
  • ASUS DUAL-RX580-O4G 4GB DDR5 256Bit DX12 VR AMD Radeon Ekran Kartı

Toplam fiyat 3362,41 TL arkadaşlar bu fiyat aralığında daha güzel bilgisayar önerir misiniz? (fanlar, kasa, kablolar falan bende var, onları dahil etmeyin. Bu 4 parça üzerine dizerseniz sevinirim.)

Toplam 3422₺. Önerdiğim parçalar ile senin yazdıkların arasındaki farklar;
Anakart BIOS güncellemesi olmadan işlemciyle uyumlu. Üzerindeki pasif soğutma ile mosfetler daha az ısınacaktır. B450 çipsetinin A320'den farkı hız aşırtma desteğinin olması ama önerdiğim anakarttan yüksek hız aşırtma potansiyeli yok. Biraz zorlayabilirsin o kadar.

Bellekler hem kapasite hem frekansı hem de çift kanal olması sebebiyle daha iyi performans alırsın.

Ekran kartı ise RX 590'dan genellikle daha iyi bir ekran kartı.

Anakart BIOS güncellemesi olmadan işlemciyle uyumlu. Üzerindeki pasif soğutma ile mosfetler daha az ısınacaktır. B450 çipsetinin A320'den farkı hız aşırtma desteğinin olması ama önerdiğim anakarttan yüksek hız aşırtma potansiyeli yok. Biraz zorlayabilirsin o kadar.

Bellekler hem kapasite hem frekansı hem de çift kanal olması sebebiyle daha iyi performans alırsın.

Kanka oyunlarda senin topladığın PC mi daha çok FPS alır benim topladığım PC mi daha çok FPS alır? Bir de hangimizin topladığı PC'nin ömrü daha uzun olur?

İyi günler,

Bahsettiğiniz Anakart: Gigabyte B450M S2h,

ram ile sorunsuz çalışır mı? Overclock yapmadan mevcut xmp profillerinden veya başka benzer bir ayarla 3000mhz ile sorunsuz çalışır mı? Çok araştırdım fakat bulamadım.

Bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Normalde XMP ile 3000MHz frekansına çıkması gerekir.

Eğer çalışmazsa iade edersiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı