2 ayda LGS konuları yetişir mi?

YawuzZz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba abilerim. Ben çabuk öğrenen birisiyim. LGS'ye son 2 ay kaldı ve bende sıkı çalışmaya karar verdim. Her gün 6 saat çalışsam matematik, fen, Türkçe LGS konuları yetişir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba abilerim. Ben çabuk öğrenen birisiyim. LGS'ye son 2 ay kaldı ve bende sıkı çalışmaya karar verdim. Her gün 6 saat çalışsam matematik, fen, Türkçe LGS konuları yetişir mi?

Temelin 0 değilse kayda değer bir şeyler yaparsın.

Mevcut durumu bilmiyoruz, bu yüzden yorum yapmak çok doğru olmaz. Bu durumda stratejik çalışman lazım, sana en çok puanı getirecek şekilde en fazla konuyu hangi derste öğrenebilirsen onlara yönelmen lazım. Konudan soruya değil sorulardan konulara giderek daha hızlı bir çalışma stratejisi oluşturabilirsin.

Şu anki durumun gerçekten çok çok kötü değilse hala biraz da olsa şansın var, ancak fazladan mesai yapıp çok çalışman lazım.

Önceki Lgs Matematik kolaydı , Şimdi olucak olan Lgs Matematik muhtemelen zor olur.
O yüzden en çok Matematiğe önem ver. Sonrasında Türkçe ve Fen olucak şekilde çalış.
Din kültürü , İngilizce ve İnkılap Tarihini yaparsın. Ayrıca çözebildiğin kadar süre tutarak deneme çöz

Mevcut durumu bilmiyoruz, bu yüzden yorum yapmak çok doğru olmaz. Bu durumda stratejik çalışman lazım, sana en çok puanı getirecek şekilde en fazla konuyu hangi derste öğrenebilirsen onlara yönelmen lazım. Konudan soruya değil sorulardan konulara giderek daha hızlı bir çalışma stratejisi oluşturabilirsin.

Okulda falan yapılan denemelerde ortalama 300 alıyorum bu puan 400'e lgsye kadar çıkarmı?

Yeni konular

Geri
Yukarı