2 aylık GTX 1660S sistemde siyah ekran

hamzaaa0

Femtopat
Daha fazla  
Sistemi alalı 2 ay oldu. Kasanın yaninda gelen 550wluk PSU kullanıyorum sanırım sertfikasi yok. Ekran karti ve diger kasa fanlarini durdurdugumda gelen sesin %90'i PSU'dan kaynakli oluyor. Ayrica siyah ekranda 0 etkileşim işlev veren klavye ve mouse calismamasina sebep olan bir hata alıyorum. Geçenlerde format attığımda bir sure boyunca sistem açık kalmıştı ekran kartini falan görüyordu. Sonra Ethernet kablosu driveri guncelleyecegim. Sıra tekrar siyah ekran oldu kontrol alt delete ya da CMD acma tarzi islemler yapmiyor tüm fanlar dönüyor kasa fanlarini kapattigimda bile normalden fazla ses geliyor ayrıca normal midir bilmiyorum ama BIOS ekranindan RAM frekanslari (normalde 3600MHz ikisi de ama islemcinin desteklediği en fazla 2666MHz) gene de 2133 MHz yukarisina çıkmaya çalıştığımda overclock failed tarzi bir hata alıyorum ve tekrar BIOS ekranina döndürüyor. Birkaç kere BIOS reset yaptim PSU kablosunu değiştirdim baska bir monitorle denedim gene de sonuç alamadim 2 ayda bir ekran kartinin nasıl bozulabilecegini aklım almıyor doğru duzgun oyun bile oynayamadim umarım sorun PSU'dandir bilgisi olan arkadaşlar yardim edebilir mi? Sistem: H510M A Pro anakart, DDR4 3600MHz 2x8GB RAM, 1660 Super ekran kartı, i3 10105F, ve bahsettiğim kasanin yaninda gelen 550W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı