2 aylık kedim kendini temizlemiyor

Islak mendil falan bir işe yaramaz.

Temizleme dışında rahatsız olduğunu belirten bir şeyler yapıyor mu? Bazı yerlere saklanmak gibi. Ortama alışamamak veya onu rahatsız eden bir durumun olması gibi. Mesela benim kedim dışarıda bir çalışma olursa, o çalışmanın yarattığı sesten aşırı rahatsız olup saklanıyor. Bu yaşadığı gerilim 1-2 gün sürebiliyor.

Gerilimi azaltmak adına ödül maması veya yaş mama veriyorum.

Bunun dışında kedi çok kirli yerlerde gezmiyorsa, kendini gayet temizliyordur. Temizledikten sonra böyle hafif nemli kokabilir. Eğer çok takip etmiyorsanız temizleme anlarına denk gelmiyorsunuzdur.

Kedinin genellikle üstüne onu sevenlerin kokusu siniyor. Ayrıca kumunu düzenli temizlemezseniz, üstünü örtmeye çalışırken ayağına bulaştırma ihtimali var. Tabii kullanılan kumun kalitesi de önemli. Kalitesiz veya kokulu kumlar çok kötü kokuyorlar. Ucuz da olsa kum alırken aktif karbon veya kokusuz tercih edin. Pahalı gelse bile Ever Clean gibi hem uzun ömürlü hem de kediye çok da sıkıntı çıkarmayan kumlar tercih edin. Şu ana kadar bentotit kumları çok test ettim ve inanın arasındaki fark belli oluyor.

Beslendiği mamanın da yaratacağı rahatsızlıklar var. Yavru, gelişimine uygun ve kaliteli bir mama kullanmanızı öneririm. Videoyu özellikle izleyin. Çok fazla yaş mama veya kendi yediklerinizden vermenin zararı var. Ayrıca malt gibi yuttuğu tüyü rahatça atmasını sağlayan şeyler kullanın. Malt dışkı yoluyla attığından çime göre daha rahat diye biliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Islak mendil falan bir işe yaramaz.

Temizleme dışında rahatsız olduğunu belirten bir şeyler yapıyor mu? Bazı yerlere saklanmak gibi. Ortama alışamamak veya onu rahatsız eden bir durumun olması gibi. Mesela benim kedim dışarıda bir çalışma olursa, o çalışmanın yarattığı sesten aşırı rahatsız olup saklanıyor. Bu yaşadığı gerilim 1-2 gün sürebiliyor.

Gerilimi azaltmak adına ödül maması veya yaş mama veriyorum.

Bunun dışında kedi çok kirli yerlerde gezmiyorsa, kendini gayet temizliyordur. Temizledikten sonra böyle hafif nemli kokabilir. Eğer çok takip etmiyorsanız temizleme anlarına denk gelmiyorsunuzdur.

Kedinin genellikle üstüne onu sevenlerin kokusu siniyor. Ayrıca kumunu düzenli temizlemezseniz, üstünü örtmeye çalışırken ayağına bulaştırma ihtimali var. Tabii kullanılan kumun kalitesi de önemli. Kalitesiz veya kokulu kumlar çok kötü kokuyorlar. Ucuz da olsa kum alırken aktif karbon veya kokusuz tercih edin. Pahalı gelse bile ever clean gibi hem uzun ömürlü hem de kediye çok da sıkıntı çıkarmayan kumlar tercih edin. Şu ana kadar bentotit kumları çok test ettim ve inanın arasındaki fark belli oluyor.

Beslendiği mamanın da yaratacağı rahatsızlıklar var. Yavru, gelişimine uygun ve kaliteli bir mama kullanmanızı öneririm. Videoyu özellikle izleyin. Çok fazla yaş mama veya kendi yediklerinizden vermenin zararı var. Ayrıca malt gibi yuttuğu tüyü rahatça atmasını sağlayan şeyler kullanın. Malt dışkı yoluyla attığından çime göre daha rahat diye biliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selam kedinin hiçbir sıkıntısı yok ne davranışlarında ne başka bir şeyinde yani petshop a gittigimde en kaliteli mama ile en iyi kedi kumunu aldım sorun ne bir türlü çözemedim bana da annem söyledi biraz koktuğunu.

Koku ya patilerinden geliyordur ya da poposundan. Yavru kedilerin bazıları kum kullanmaya ilk başladıklarında bu bölgeleri çok fazla temizlemezler. Her tuvaletini yaptığında bu dediğim bölgelerini kontrol edin ve her tuvaletten sonra temizlemeye özen gösterin. Temizlik için ıslak mendil kullanmayın. Varsa Crystalin sprey, yoksa da normal suyla bir pamuk ya da peçeteyi ıslatarak temizliğini sağlayın. Benim kedimde de benzer bir sorun vardı. Bu dediklerimi uygulayarak zamanla çözdük sorunu.

Geri
Yukarı