2 bilgisayara nasıl tek disk bağlanır?

darw1_n

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evde 2 bilgisayar var. Tek diski 2 bilgisayara bağlamayı düşünüyorum. Amacım diskteki oyunları 2 bilgisayardanda oynatma. Tek diski nasıl 2 bilgisayara bağlayabilirim. Veya internet kafe mantığı gibi nasıl yapabilirim?

Evde 2 bilgisayar var. Tek diski 2 bilgisayara bağlamayı düşünüyorum. Amacım diskteki oyunları 2 bilgisayardanda oynatma. Tek diski nasıl 2 bilgisayara bağlayabilirim. Veya internet kafe mantığı gibi nasıl yapabilirim?
Bir bilgisayara disk takıp onu bir ağda paylaşabilirsin. Eğer paylaşacak ağ yoksa ikisinin arasında ethernet bağlayıp diske başka bilgisayarların erişmesi için yetki verebilirsin.

Ya modeminizden SAMBA ile ya da , Bilgisayarın birine bağlayıp diğerinden açarak ... 1000 MBİT ethernet gigabit ethernet var ise şayet ? 100 110 150 MB hızlarında okuma yazma kullanabilirsiniz paylaşım yoluyla .

Daha üstüne de çıkma şansınız var.

Okuma yazma hızlarında 70 80 60 MB ve 100 150 130 MB fazlasıyla yeterlidir . Oyun oynanırken sorun yaratmaz .

HDD verdiği tepki süresi de onun ömrüne bağlı tabi .

Bir bilgisayara disk takıp onu bir ağda paylaşabilirsin. Eğer paylaşacak ağ yoksa ikisinin arasında ethernet bağlayıp diske başka bilgisayarların erişmesi için yetki verebilirsin.
Deniyebilirim teşekkürler

Ya modeminizden SAMBA ile ya da , Bilgisayarın birine bağlayıp diğerinden açarak ... 1000 MBİT ethernet gigabit ethernet var ise şayet ? 100 110 150 MB hızlarında okuma yazma kullanabilirsiniz paylaşım yoluyla .

Daha üstüne de çıkma şansınız var.

Okuma yazma hızlarında 70 80 60 MB ve 100 150 130 MB fazlasıyla yeterlidir . Oyun oynanırken sorun yaratmaz .

HDD verdiği tepki süresi de onun ömrüne bağlı tabi .
İnternetim 70-50mb civarında ama düşününcem teşekkürler

Deniyebilirim teşekkürler

İnternetim 70-50mb civarında ama düşününcem teşekkürler

İnternet ile hiçbir ilgisi yok , ADSL paketiniz veya Fiber neyse bununla hiçbir alakası yok .
Modemin portunun aktarım hızı , ve Bilgisayarın ethernet kartının aktarım hızı .

Eğer ki dosya sunucusu olacak şekilde ayarlarsanız Windows'u tahmini 500 mb okuma yazma hızları bile alırsınız .

Fakat burada HDD aktarım hızınızın da fazla olması lazım .

ADSL paketiniz Fiber paketiniz konuyla hiçbir ilgisi yok .

Yeni konular

Geri
Yukarı