2 bilgisayardan yayın yapmanın avantajları nelerdir?

Emre TAKAL

Hectopat
Daha fazla  
Ben bu konuda bilgili arkadaşlara kafamı kurcalayan bir kaç soruyu sormak istiyorum.

1. 2 bilgisayar ile yayın yapmanın avantajları nelerdir ?
  2. 2 bilgisayar ile yayın yapılırsa, yayının kalitesinde ne gibi değişiklikler olur?
  3. 2 bilgisayar ile yayın yapılırsa, çözünürlükte değişim yaşanır mı? (Bitrate arttırma - eksiltme)

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • 2 bilgisayar ile yayın yapmanın avantajları nelerdir ?
Ana bilgisayarda herhangi bir yük olmadığı için performans etkilenmiyor. Oyun veya PC donduğunda restart dahi atabiliyorsunuz. Bu en büyük avantajları.
  • 2 bilgisayar ile yayın yapılırsa, yayının kalitesinde ne gibi değişiklikler olur?
Yayın kalitesi değişmiyor, tabii ki düzgün bir cihaz varsa. Cihazdan kastım game capture cihazları.
  1. 2 bilgisayar ile yayın yapılırsa, çözünürlükte değişim yaşanır mı? (Bitrate arttırma - eksiltme)
Ana sistemde performans düşmeyeceği için, performansı kısıtlayan ayarları daha da yükseltebilirsiniz. Bu da daha iyi kalite ve çözünürlük anlamına geliyor.
Tabii ki upload hızınızın da iyi olması gerekiyor.

Şimdi ben bir bilgisayardan hem oyun hem de yayın yapıyorum - Upload hızım 2.3 Mbps olduğu için 480P yayın verebiliyorum 2 pc ye geçsem diğer pc de internet tamamıyla yayını aktarmaya yönelik çalışacağı için yayının çözünürlüğünde değişim olur mu ? Yani mesela bir pc de hem oyun hem yayın yapıldığı için 1000 bitrate verebilirken bir pc de oyun diğer pc de yayın yapıldığı için 1500 bitrate verilebilir mi ?

Yayın kalitesi değişmiyor, tabii ki düzgün bir cihaz varsa. Cihazdan kastım game capture cihazları.

Ana sistemde performans düşmeyeceği için, performansı kısıtlayan ayarları daha da yükseltebilirsiniz. Bu da daha iyi kalite ve çözünürlük anlamına geliyor.
Tabii ki upload hızınızın da iyi olması gerekiyor.

Valorant'ta veya diğer oyunlarda monitöre gelen görüntüye delay, gecikme yapar mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı