2 Bilgisayarı ethernet ile birbirine nasıl bağlarım?

eno132

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eski masaüstü bilgisayarım çok yavaşladığı ve sorunlar çıkarmaya başladığı için dizüstü almıştım ama bütün dosyalarım bilgiler vs masaüstü bilgisayarımda ve dizüstü bilgisayarıma lazım. Ve o masaüstü bilgisayarımın usb girişleri bozuldu nedenini bilmiyorum ama hiçbiri çalışmıyor ne yapsam düzelmedi o yüzden flash bellek ile alamıyorum dosyaları ve fare klavyeyi felan ps2 kullanıyorum. Ethernet kablosu ile bilgisayarları birbirine bağlıyorum bunla ile bilgisayarların arasında nasıl dosya alışverişi yaparım bir programı felan varmı? Cevap verirseniz çok teşekkür ederim.

Bilgisayarları ethernet kablosu ile modeme bağladıktan sonra cmd'ye ipconfig yazın. Gelen çıktıda ipv4 yazan kısımdaki ip size modem tarafından otomatik olarak atanmış local ip adresidir. Diğer bilgisayardan o ip adresi ile bilgisayarınıza ulaşabilirsiniz.

Kullanacağınız bilgisayarlarda Windows olduğunu düşünerek yazıyorum. Dosya paylaşacağınız bilgisayardaki oturumunuz şifreli olmak zorunda. Paylaşacağınız klasöre sağ tıklayarak özellikler diyoruz, paylaşım kısmına geldikten sonra "Gelişmiş paylaşım..." diyoruz. Bu klasörü paylaş tikini seçtikten sonra izinler butonuna basıp tam erişimin yanındaki izin ver kutucuğunu dolduruyoruz. Açtığımız klasörlerin hepsini Tamam diyerek kapatıyoruz. Diğer bilgisayardan dosyaları görmek için ise şunları yapıyoruz. Dosyaları aktaracağınız bilgisayarda Windows 7 kullanıyorsanız başlat menüsüne \\"IPADRESINIZ" yazın ve enterlayın, Windows 8 veya 8.1 ise metro ekranına \\"IPADRESINIZ" yazın ve enterlayın. IPADRESINIZ kısmına dosyaları alacağınız bilgisayarın local ip adresini yazmalısınız. Örneğin benim local ip adresim 192.168.1.100 başlata \\192.168.1.100 yazmam gerekiyor.

İyi forumlar.

Çok basit.
  • Her iki bilgisayarı da Ethernet kablo ile modeme bağlıyorsun.
  • Sonrasında Ağ kısmına girdiğinde PC'ler listeleniyor. Listelenmezse zaten üstte uyarı çıkıyor ve Ağ ve dosya paylaşımını etkinleştir diye:

Ağ tanımlama ve dosya paylaşımı kapalı.jpg

• Parola korumalı paylaşımı kapat diyorsun ve bir klasörü paylaşıma açıyorsun.
  • Daha sonra öbür bilgisayardaki yedeklerini kopyalayıp yeni bilgisayarına yapıştır diyorsun.

Çok basit.
  • Her iki bilgisayarı da Ethernet kablo ile modeme bağlıyorsun.
  • Sonrasında Ağ kısmına girdiğinde PC'ler listeleniyor. Listelenmezse zaten üstte uyarı çıkıyor ve Ağ ve dosya paylaşımını etkinleştir diye:

Eki Görüntüle 34775

• Parola korumalı paylaşımı kapat diyorsun ve bir klasörü paylaşıma açıyorsun.
  • Daha sonra öbür bilgisayardaki yedeklerini kopyalayıp yeni bilgisayarına yapıştır diyorsun.

Dediğini yapıyorum ama sorun şu, diğer masaüstü bilgisayarımdan laptopa atmayı başardım ama laptopdan masaüstüne atamadım orda masaüstü çıkıyor tıklıyorum açılıyor bu klasör boş diyo bişey atmaya çalışıyorum atmıyor

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı