Çözüldü 2 çekirdek 4 thread olan işlemci, 1 çekirdek 2 thread olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xtrhal

Centipat
Daha fazla  
RAM
8GB
Eski bilgisayarımı bugün açtım ve Valorant denemek istedim, girdiğimde kasma vardı ve drop yiyordum ortalama 20 FPS idi fakat testlerinde sabit 45 FPS gösteriyordu bende görev yöneticisine girdiğimde 2 çekirdek 4 thread ve eskiden Boost ile 3.50-3.60GHz'de çalışan işlemcimin 1 çekirdek 2 thread ve sabit 2.49 gözüküyordu.(%5 yükte de 2.49 % 100'de 2.49 GHz) ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler!

Maalesef deneyemem laptop kullanıyorum ve o işlere uzağım.
Fişi çekip,Laptop pilini çıkarıp,Ramleri ve Bios pilini çıkarıp 15 dk sonra tekrar takacaksınız.

Aklıma gelen 2. yöntem bir usb ye Linux live usb oluşturup sistemi bu şekilde başlatın ve değerleri kontrol edin belki sorun Winddows'tadır.

Fişi çekip, laptop pilini çıkarıp, RAM'leri ve BIOS pilini çıkarıp 15 dk sonra tekrar takacaksınız.

Aklıma gelen 2. yöntem bir USB'ye Linux Live USB oluşturup sistemi bu şekilde başlatın ve değerleri kontrol edin belki sorun winddows'tadır.

Hocam mesajda düzenleme yaptım tekrar bakar mısınız?

Hayır. Bu arada tik attığım kısma tekrar baktım şimdi de 2 yerine 4 yazıyor. Düzenleme: Onları enable yaptım ve temel hızda 2.49 görünüyordu artık 2.50 GHz ve sabit hızda değil, %2 kullanımda 2.88GHz'i görüyorum. Çok teşekkür ederim .♡

Çözüm

Geri
Yukarı