2. doz BioNTech aşısından sonra lenf bezi şişmesi

Anestezi stajındayken 1 hafta kadar COVID yoğun bakımdaydım 30 civarı hasta vardı ve içlerinden sadece 1 tanesinin aşıları tamdı.
Evet, basit yan etkiler için büyük bedeller ödemeyi kimse istemez elbette. Fakat bazen aşının ne amaçla yapıldığını unutup sadece yan etkilerine takılınca yanlış düşünebiliyorum. Bu saatte zaman ayırıp yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı geceler.

İlk dozda kol ağrısı vardı ama 2 dozda eklem ağrısı, halsizlik ile 2 saat uyumak mecburiyetinde kaldım. 1 ayda 2 kez aralıklarla ateşlendim ve yataklık oldum. Aşıdan sonra oluşan antikorlar vücuda giren bakteriyi bile virüs zannedip vücudu korumaya mı alıyor diye kıllanmaya başladım. İşin şakası bir yana lenf bezi şişmesi enfeksiyon göstergesidir. Aşı olunca vücut enfeksiyon zannetmiştir yada vücudunda enfeksiyon hastalık vardır denk gelmiştir. Geçmediyse tahlil vermende fayda var.

İlk dozda kol ağrısı vardı ama 2 dozda eklem ağrısı, halsizlik ile 2 saat uyumak mecburiyetinde kaldım. 1 ayda 2 kez aralıklarla ateşlendim ve yataklık oldum. Aşıdan sonra oluşan antikorlar vücuda giren bakteriyi bile virüs zannedip vücudu korumaya mı alıyor diye kıllanmaya başladım. İşin şakası bir yana lenf bezi şişmesi enfeksiyon göstergesidir. Aşı olunca vücut enfeksiyon zannetmiştir yada vücudunda enfeksiyon hastalık vardır denk gelmiştir. Geçmediyse tahlil vermende fayda var.
Aşı olmadan 2 gün öncesine kadar hastaydım. Balgamlı öksürük, burun akıntısı ve hafif halsizliğim vardı. Pcr testimin negatif geldiği için aşımı oldum. Benden kardeşime geçtiği sırada aynı semptomlar ondada gözüktü o kan tahliliği verdiğinde kanında yüksek oranda enfeksiyona rastlanmıştı. Dediğiniz gibi denk gelmiş olabilir, evet. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı