2 ekran kartına 2 monitör bağlamak

Uhese

Hectopat
Merhaba ben 2. monitörü almak istiyorum ama ekran kartından az da olsa FPS düşüşleri oluyormuş olmaması adına 2. ekran kartını almaya karar verdim 2. monitörü 2.ekran kartına bağldığım zaman diğer ekran kartında düşüş olmaz değil mi ve işlemcide sıkıntı olur mu düşüş falan? Farklı ekran kartına bağladığım için 2. monitörü 1. monitörden bağımsız ayrı PC gibi kullanılır değil mi? Yoksa aynı PC olarak kullanılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift ekran kullandım öyle düşüş falan olmuyor.

Düşecek FPS değeri 2-3 FPS daha fazla değil öyle gözle gözülür bir fark olmuyor. Tabii oyun oynarken arkadan video o bu açarsanız tabii ki de FPS düşer ama normal oynanışta hğiçbir fark olmuyor neredeyse.

Sırf 2-3FPS düşmemesi için elinizdeki ekran kartının aynısına niye para veresiniz. Onun yerine işlemciyi veya ekran kartını yükseltin yeni ekran kartı alacağınız parayı ekleyip daha iyi bir işlemci daha iyi bir ekran kartı alın daha faydalı olur.

Eğer GPU da dahili grafik varsa anakart üzerinden görüntü alabilirsiniz. İkinci ekran kartı almak saçma açıkçası diğer ekranda bilgisayarı yoracak işler değil günlük işler olacaksa FPS'i 100'den Max 85'e indirir. Eğer oyunlarda 30 FPS almıyorsanız düşüş sizi etkilemez hissettirmez.

Geri
Yukarı