2. ekranı takınca FPS düşüyor

Papiko

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. Ben Twitch’de yayınlar açıyorum elimden geldiğince. İşlemci kötü; ekran kartım güçlü olduğu için yayını AMD kodeğinden GPU’dan veriyorum. Neyse, problem şu ki; normalde yayınlarımda oyuna girdiğim zaman FPS düşmesi yaşamazken 2.ekranı bağladığım günden beri aşırı FPS düşmesi yaşıyorum ve saçma sapan crashler alıyorum; birden yayın kapanıyor, oyundan atıyor. Buna bir örnek Rainbow Six Siege. Şu an bu sorun karşısında arkadaşlarımda ikiye bölünmüş durumda. Kimisi diyor ki 2.ekran bir yüklenme yapmaz, bu sorun ilginç. Kimisi de diyor ki 2.ekran fazla yükleniyor sisteme, drop yemen doğal. Bakıyorum ekran kartına da yüklenmiyor. Direkt CPU’ya yükleniyor. Görev yöneticisinden baktığımda R6 yayını yaparken bir anda CPU %100 oldu ve bir anda oyundan atıp yayını kodek hatası diye kapattı. Bu arada tek ekranla yayın+R6 girdiğim zaman hiçbir problem yok. Keza diğer oyunlarda da. Sizce problem nerede ve gerçekten bu soruna neden olan 2.ekran mı? Cevaplayan herkese teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci yetersiz geleceği için, tüm güç ekran kartına binecek ve çok normal böyle bir şey. Kaliteli yayın yapmak için güçlü bir işlemcide lazımdır.
Hocam tamam da bu benim soruma bir cevap değil ki 2.ekran taktığımda GPU’ya yüklenmesi gerekirken CPU’ya yükleniyor diyorum GPU’da problem yok 50-60’larda seyrediyor ayrıca sizin dediğiniz gibi işlemciden dolayı tetiklense bu durum ekranla bir alakası olmaz ki tek ekran yayın açtığımdada aynı şey olur ama tek ekran yayın açtığımda hiç bir problem yok.

Hocam tamam da bu benim soruma bir cevap değil ki 2.ekran taktığımda GPU’ya yüklenmesi gerekirken CPU’ya yükleniyor diyorum GPU’da problem yok 50-60’larda seyrediyor ayrıca sizin dediğiniz gibi işlemciden dolayı tetiklense bu durum ekranla bir alakası olmaz ki tek ekran yayın açtığımdada aynı şey olur ama tek ekran yayın açtığımda hiçbir problem yok.

Kaç Watt PSU? İşlemci modeliniz nedir? Ve ekran kartınız =? 2 tane ekran için sadece ekran kartı gerekmez. İşlemcinin de kaliteli olması lazım. Tamam diyelim işlemciden değil. OBS veya yayın açtığınız programın ayarlarını düzgün ayarladınız mı?

Kaç Watt PSU? İşlemci modeliniz nedir? Ve ekran kartınız =? 2 tane ekran için sadece ekran kartı gerekmez. İşlemcinin de kaliteli olması lazım. Tamam diyelim işlemciden değil. OBS veya yayın açtığınız programın ayarlarını düzgün ayarladınız mı?
PSU 550’lik, bu arada benim sorum 2.ekran işlemciye veya başka parçaya yüklenir mi bunu sorgulamak istemiştim yoksa işlemciye yüklenmiyor demek istemedim yanlış anlamayın yorumumda. Kaliteli yayın için işlemcide iyi olması gerekiyor dediniz ya ben yukarda onun cevabını verdim tek ekranla sıkıntı yokken çift ekrana geçince sıkıntı yaratıyor diye, bu arada sistemimde işlemcim arızalandığı için garantide eski işlemcimi taktım sistemim şöyle;
RX 570 Nitro GPU
Intel I5 750 CPU(şuan sistemde olan)
Xeon X3440 OC’li CPU(garantide olan)
550W PSU
Gigabyte P55 OC Soğutuculu MB
12GB RAM

Son düzenleme:

Geri
Yukarı