2. el 100 TL modem tavsiyesi

Kayzıy

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Yakında TurkNet alacağım için VDSL modem lazım olduğundan ve ben bu modem işlerinden çok anlamadığım için sormak istedim.

Şimdi bir şey önereceğim ama emin değilim. TurkNet'e sorman gerekecek. Ben sibanet diye bir firmanın interneti kullandım. Bu firma bana modem yerine TENDA N301 model bir router verdi. Ve bunu kullandım. Evde şu an Vodafone 100 Mbit gerçek fiber altyapı net kullanıyorum. Kendi modemi 6 metre 2 duvar yandaki odaya anca 10 gönderirken bu router modemin yanındayken bana 40 mbit net veriyor. Öyle bir imkanınız varsa router alın çünkü iyi sinyal gönderen modem ben görmedim varsa çok pahalıdır.

VDSL için
  • TP-LİNK / Model No: TD-W9970
öneririm. Ben 8 aydır kullanıyorum. İkinci el olarak 70 TL'ye almıştım.

Bu arada Türk Telekom bandrollü olması bir şeyi değiştirmiyor. Modem aryüzünden başka sağlayıcı olarak ayarlayıp VDSL kullanıcı adı şifrenin sonuna @turknet eklemen durumunda faal olarak kullanabilirsin. Modem aryüzü de bu modem için chrome'dan: 192.168.1.1 yazarak aryüze ulaşabilirsin. K.adı: admin / şifre: turktelekom olarak gelir. Şifre değiştirilmiş ise modemi resetleyip aryüze erişebilirsin. Modem almadığın zaman ilgilenmiyorlar bu işlemle. :)

Geri
Yukarı