2. El 1000 TL'ye Sistem Toplama

GTX 1050 Ti almak yerine 2.el daha güzel ve ucuz şeyler alabilirsin.
Misal; 450 TL'ye GTX 670 alabilirsin. Kendisi GTX 1050 Ti ayarındadır.
900 TL'ye GTX 970 alabilirsin bu da GTX 1060 ayarındadır.

Kalan bütçe ile i3 8100'lü DDR4 sistem toplanabilir belki.
Hocam zaten 1050Ti kartı da 2.el almayı planlıyorum 800-850 civarlarında bulunabiliyor fakat 970' lerin 2.eli bile 1100 lira civarlarında bu yüzden 1050'ye yöneldim.
@rtakak kardeşimin de dediği gibi 2.el bir ekran kartı alıp, ister DDR4 istersen de Xeon işlemcili DDR3 bir sistem dizebiliriz. Ayrıca 670'in eski olmasının tek dezavantajı ise çok güç çekmesidir. Sağlam bir PSU alırsanız problem olmaz.
Dediğim gibi hocam pek bilgi sahibi değilim bu konularda. Ben toplam bütçemi söyleyeyim o zaman kartı da dahil edelim bi sistem dizelim. Toplamda 2000 TL taş çatlasın 2500'e bi sistem toplamaya çalışıyorum. Güncel oyunları iyi ayarlarda iyi performans alabileceğim bi sistem. Yoksa DDR3 DD4 farkını bile bilmem. İlginiz için hepinize şimdiden teşekkürler.

Boost Vk-1623 Shiny Piano Black 400w Bilgisayar Kasası - n11.com
500GB HDD SATA MASA USTU 3,5inç ***GARANTİLİ*** ADETLİ - Harddisk (Dahili) ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 567910493
• X3440 anakart ve RAM

Hocam bütçeniz var ise yukardaki sistemi almanızı şiddetle tavsiye ederim.
Hem çok güçlü 4 çekirdekli 8100 ile GTX 970.
Hem güncel ve DDR4 sistem.
Evet hocam benchmark testlerine baktım pek çok oyunda ultra ayarlarda bile çok akıcı bi sistem elinize sağlık. Ama işte biraz bütçe durumuma bağlı olacak ayarlayabilirsem üstteki sistemi olmazsa alttakini toplayacağım. Düşük bütçeli sistemde hangi anakartı önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı