2. el 1000 TL'ye kadar sistem toplama

Bütçe
1500

Clementine

Hectopat
Öncelikle fiyat olarak en fazla 1000 TL'lik bir sistem olmasını istiyorum. Monitör ve kasa, HDD mevcut. Asıl amacım CS:GO, LOL, PUBG gibi oyunları düşük ve orta (60-100 FPS) kalitede (bu fiyata yüksek ayarlarda olur mu bilmiyorum) oynamak. Kasa ve monitör mevcut olduğu için haliyle alacağım ürünler; anakart, işlemci, ekran kartı ve PSU.

Kendimce birkaç 2.el ürün araştırdım öncelikle size sormak istedim. Baktığım RAM anakart ve işlemci şunlar:

RAM:

Anakart:

İşlemci:

Güç kaynağı kaç W yeterli olur ve sizce hangi marka almalıyım? Ekran kartı olarak da hangisini önerirsiniz? Bu işlemciye hız aşırtma yapılabilir mi?

Not: Ekran kartını fiyatına göre sıfır alabilirim.

Son düzenleme:
60 TL artıyor ona da 500 GB HDD alabilirsiniz.

60 TL artıyor ona da 500 GB HDD alabilirsiniz.
Yukarıdaki sisteme sadece o ekran kartını eklesek ne farkı olur? Ayrıca 2.linkte ram,anakart ve işlemciyi 600 tl'ye bırakması biraz tuhaf geldi yanlış mıyım ?

Yukarıdaki sisteme sadece o ekran kartını eklesek ne farkı olur? Ayrıca 2.linkte ram,anakart ve işlemciyi 600 tl'ye bırakması biraz tuhaf geldi yanlış mıyım ?
Normalde daha düşük olması lazım ama ülkemizde 2.el piyasası sıfır ürünlerle yarışıyor maalesef. Tuhaf değil çünkü elden çıkarılması zor olduğu için bu fiyata koymuş. Bence 1000 TL'ye güzel olmuş. PSU: Aerocool VX400 400W PSU - Güç Kaynağı ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 730722894

Ekran kartı olarak eğer bilginiz varsa bu sisteme ne önerirsiniz?
STRIX 960 4GB bu sistem için çok iyi olur ısınmasını umursamazsanız ve 200-300 daha fazla verebilirseniz R9 290/X, RX470/480 gibi kartlar önerebilirim ancak bunlarında mining yapılmamış olanını bulmak zorundasınız. Kısacası cuk oturmuş hiç dokunmadan bunu alabilirsiniz.

Tuhaf değil insanlar kendi 2. el ürünlerini 0'dan daha iyi gördüğü için o fiyata koyuyor. Hem ürünleri tek tek alsan 700 lira falan oluyor yani anormal bir durum yok (GeT bile var.).

Ekran kartı olarak 2. el 750ti öneririm.

Ekran kartı olarak 2. el 750ti öneririm.
GTX 960 ile 750 Ti arasında uçurum gibi fark var bence 960 almalı bütçesine uygun değilse pazarlıkla da alabilir.

GTX 960 ile 750 Ti arasında uçurum gibi fark var bence 960 almalı bütçesine uygun değilse pazarlıkla da alabilir.

RX560 nasıl sizce alınır mı şu siteden ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı