2. el 1660 Super vs 1070Ti

Lengthow

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Selam arkadaşlar. Ekran kartımı değiştirmeyi düşünüyorum AMD ile yaşadığım bazı sorunlardan dolayı. Bütçem kısıtlı olduğu için temiz bir 2. el almaya karar verdim. 1660 Super ve 1070Ti'ların 2. elde fiyatı çok yakın. 1070Ti daha güçlü bir kart zaten her yerde öyle görünüyor. Ama 1660 Super daha yeni olduğu için o daha mantıklı geliyor şu an için. 2. el alacağım için daha az yorulmuş olur en azından. Sizce ne yapmalıyım?

Bütçemi daha çıkartamıyorum maalesef. Aşırı yüksek sistem isteyen oyunlar vs de oynamıyorum. İkisi de bana yeter de artar. Şuan RX570'in performansından da çok şikayetçi değilim. Güç kaynağım High Power 600W 80+ GOLD.

Bende RX7600 var coil whinedan kafayı sıyırmak üzereyim AMD'den uzak durun (lütfen), evet NVIDIA kartlarda da bu sorun var ama bu kadar sık rastlanmıyor.
Hepsinde olabiliyormuş tabii ama AMD'lerde daha sık rastladım ben de hocam. Normalde canımı sıkmayacak bir şey olsa bile sürekli enstrüman kaydı vs yaptığım için o dip ses kayıtlara da yansıyor. Bu yüzden kendi bilgisayarımda kayıt alamıyorum.

Bütçemi daha çıkartamıyorum maalesef. Aşırı yüksek sistem isteyen oyunlar vs de oynamıyorum. İkisi de bana yeter de artar. Şuan RX570'in performansından da çok şikayetçi değilim. Güç kaynağım High Power 600W 80+ GOLD.

Hepsinde olabiliyormuş tabii ama AMD'lerde daha sık rastladım ben de hocam. Normalde canımı sıkmayacak bir şey olsa bile sürekli enstrüman kaydı vs yaptığım için o dip ses kayıtlara da yansıyor. Bu yüzden kendi bilgisayarımda kayıt alamıyorum.
Yeterli psu 1070 ti icin, arkadasın dedigi gibi 2060 bak o bütçeye.

Bu kanıya çok araştırdın da mı vardın yoksa öylesine salladın mı? 2. seçenek daha iyi gibi. 1650 Super kartımda bile coil whine var.

En az 30 ekran kartı değiştirdim, sizce sallamış mıyımdır? :)

Yaşadığım şehirde 2060 yok şu an maalesef. Görerek almak istiyorum.

Param Güvende ile bir şey almanı önermiyorum hiç sıcak bakamadım o olaya.

En az 30 ekran kartı değiştirdim, sizce sallamış mıyımdır? :)

Param Güvende ile bir şey almanı önermiyorum hiç sıcak bakamadım o olaya.
Yani zarar görmeyecek ıvır zıvır bir şey olsa alabilirim param güvende ile ama ekran kartını elden ve görerek almak daha iyi bence de.

Eski olması dezavantaj sağlamaz. Ama mümkünse RTX 2060 al, DLSS 2.0 özelliğini kullanan oyunlar oynayacaksan RDR2 gibi işine yarar.
Dediğim gibi şuanlık uygun bir 2060 bulamadım. Paramı tam olarak ayarlayana kadar bütçemi aşmayan bir 2060 bulursam tabii ki onu tercih ederim.

Geri
Yukarı