2. el 6900 XT alınır mı?

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
İyi Sosyaller. Genel olarak çoğu eksiğimi hallettim 2-3 eksiğim kaldı ve onlardan birisi de ekran kartı. Aklımda 2. el 6900XT/3080/3080Ti falan almak var ve 6 ay sonra satıp 4080 tarzı karta geçmek var. 2 tane 6900 XT için ilan gördüm ve gözüme kestirdim fakat 2. el piyasasından hiç anlamıyorum o yüzden sizlere danışmak istedim.
ASUS ve diğer olarak adlandırdıklarım satıcıların bana attıkları testler bir bakar mısınız ne durumdalar?

Asus, diğer.

Dosya Ekleri

• asus1.jpg
    asus1.jpg
    258 KB · Görüntüleme: 125
  • asus2.jpg
    asus2.jpg
    186,5 KB · Görüntüleme: 91
  • asus3.jpg
    asus3.jpg
    214,5 KB · Görüntüleme: 77
  • asus4.jpg
    asus4.jpg
    197,9 KB · Görüntüleme: 68
  • asus5.jpg
    asus5.jpg
    222,7 KB · Görüntüleme: 66
  • diğer1.jpg
    diğer1.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 62
  • diğer2.jpg
    diğer2.jpg
    97,7 KB · Görüntüleme: 43
  • diğer3.jpg
    diğer3.jpg
    96,7 KB · Görüntüleme: 49
  • diğer4.jpg
    diğer4.jpg
    87,2 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
Sensör değerlerini isterseniz daha net bilgi sahibi oluruz hocam 30 dakikalık teste soksun sensörleri çeksin testi bitirmeden.

Bence 3080 bakmalısın. AMD kötü demiyorum ama NVIDIA'ya göre teknoloji anlamında düşük kalıyor. Ray Tracing çok zayıf. DLSS yerine FSR var ama o da iyi değil.

Sensör değerlerini isterseniz daha net bilgi sahibi oluruz hocam 30 dakikalık teste soksun sensörleri çeksin testi bitirmeden.

Hocam açıkçası nedense 2 satıcıda test istediğimde mesaj atmayı kesiyor.

Bence 3080 bakmalısın. AMD kötü demiyorum ama NVIDIA'ya göre teknoloji anlamında düşük kalıyor. Ray Tracing çok zayıf. DLSS yerine FSR var ama o da iyi değil.

Hocam aslında bende NVIDIA almak istiyorum ama dediğim gibi aldıktan sonra 6 ay sonra falan tekrar satacağım hem 3080'de pek içime sinen bulamadım.

Hocam aslında bende NVIDIA almak istiyorum ama dediğim gibi aldıktan sonra 6 ay sonra falan tekrar satacağım hem 3080'de pek içime sinen bulamadım.

Bu işi şu an en iyi NVIDIA yapıyor. Mümkünse öyle almaya çalışın.

Hocam onlardan zaten uzak durun test istediğinizde kaçıyolarsa. İstanbul'da olmasaydınız ben 3080 satıyorum ancak test ederek almanız taraftarıyım. Bu arada attığınız kartta fena durmuyor. TUF serisinin bence tek dezavantajı fanlarının yüksek çalışması.

Hocam onlardan zaten uzak durun test istediğinizde kaçıyolarsa. İstanbul'da olmasaydınız ben 3080 satıyorum ancak test ederek almanız taraftarıyım. Bu arada attığınız kartta fena durmuyor. TUF serisinin bence tek dezavantajı fanlarının yüksek çalışması.

Hocam en son zorla inatla şu 3 testi alabildim ASUS model 6900XT karttan bu testlere ne diyorsunuz? Sabaha sensör testi ile bir atacağım dedi bir de onu bekliyorum.

Dosya Ekleri

• y3.jpg
    y3.jpg
    122,1 KB · Görüntüleme: 86
  • y2.jpg
    y2.jpg
    234,5 KB · Görüntüleme: 107
  • y1.jpg
    y1.jpg
    238,4 KB · Görüntüleme: 96
Hocam sıcaklıklar güzel ancak o sensörlerde yüklemeleri görmemiz lazım. Buradan pek bir kanıya varılmaz maalesef.

Geri
Yukarı