2. el alım sitesi adını yazdığımızda ceza almamız gereksiz

Bazı gereksiz kurallar var bence. Örneğin diğer sitelere bir şey denmezken 2. el alım sitesi olan ve adını yazdığımızda ceza yediğimiz "Sarı site." takma adıyla kullandığımız site gibi.
Sahibinden yazınca ceza yemiyoruz ki? Çoğu kişi sarı site yazmayı tercih ediyor sadece.

Sahibinden'e mi diyorsunuz? Hangi kuralda bu yasaklı? Aldığınız uyarıyı da gösterir misiniz? Kendi kafanızdan kural uydurup kötülemekten bir bıkmadınız arkadaşlar :)
Birçok cezanın tam sebebi yazmıyor, örnek vermek gerekirse "Gereksiz Mesajlar." adı altında çoğu mesaj ve bu ceza türü altında çok haksız ban atıldığı oluyor. 61 cezam var hangisi olduğunu nereden hatırlayayim?

Fakat şunu hatırlıyorum ki moderatörleriniz herhangi bir sıkıntılı site olmamasına rağmen Donanım A. isimli forumun ismini yazdığımdan dolayı da uyarı aldığımı hatırlıyorum, Sahibinden dedim diye de ban yediğimi hatırlıyorum, keşke ekran görüntüsü alsaydım o zaman. Lafım tam olarak size değil, bazı moderatörlerinize.

Cidden moderatörlerin bazıları görevi kötüye kullanabiliyor. Bir aralar birisiyle tartışmıştım forumda, ondan sonra ise sürekli ceza almaya başladım, öyle ki banım açıldıktan sonra herhangi bir kural ihlali olmamasına rağmen 1 saat içinde hatta yarım saat içinde tekrar ban yiyordum. Moderatörler nasıl bu kadar hızlı olabilir ki? Hatta bu konuyu forumda 20 bin mesajı olan sevilen bir üye ile de konuşmuştum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birçok cezanın tam sebebi yazmıyor, örnek vermek gerekirse "Gereksiz Mesajlar." adı altında çoğu mesaj ve bu ceza türü altında çok haksız ban atıldığı oluyor. 61 cezam var hangisi olduğunu nereden hatırlayayim?
Uyarıların sebebi hiçbir forumda bizim açıkladığımız kadar açıklanmıyor, ki aldığınız uyarıyı anlamadığınız durumlarda uyarınız varken rapor sisteminden veya destek sisteminden de daha detaylı bilgi sorduğunuzda verilmektedir. Uyarı aldığınızda önce rapor sisteminden çözülmezse destek sisteminden itiraz edilirse birden fazla yetkili tarafından incelenir, hatalı bir işlem yapıldıysa uyarınız kaldırılır.

En çok aldığınız uyarıyı haksız olarak nitelendirmişsiniz, hatırlamadığınız şeyi niye kesinmiş gibi söylüyorsunuz? Tüm uyarılarınızı inceledim, Sahibinden veya Donanım Arşivi yazdığınız için uyarı aldığınızı göremedim. Bu da moderasyonu kötülemek için yalan söylediğinizi ortaya çıkartıyor.

Eğer ki aldığınız uyarıları gösteremezseniz iftira yüzünden uyarı vermek zorunda kalacağım. Belki de gözümden kaçmıştır ama hiçbir kuralda da bu sitelerin yazılması halinde uyarı verileceği yazmıyor. Yasaklı sitelerde de yer almıyor.

Uyarıların sebebi hiçbir forumda bizim açıkladığımız kadar açıklanmıyor, ki aldığınız uyarıyı anlamadığınız durumlarda uyarınız varken rapor sisteminden veya destek sisteminden de daha detaylı bilgi sorduğunuzda verilmektedir. Uyarı aldığınızda önce rapor sisteminden çözülmezse destek sisteminden itiraz edilirse birden fazla yetkili tarafından incelenir, hatalı bir işlem yapıldıysa uyarınız kaldırılır.

En çok aldığınız uyarıyı haksız olarak nitelendirmişsiniz, hatırlamadığınız şeyi niye kesinmiş gibi söylüyorsunuz? Tüm uyarılarınızı inceledim, Sahibinden veya Donanım Arşivi yazdığınız için uyarı aldığınızı göremedim. Bu da moderasyonu kötülemek için yalan söylediğinizi ortaya çıkartıyor.

Eğer ki aldığınız uyarıları gösteremezseniz iftira yüzünden uyarı vermek zorunda kalacağım. Belki de gözümden kaçmıştır ama hiçbir kuralda da bu sitelerin yazılması halinde uyarı verileceği yazmıyor. Yasaklı sitelerde de yer almıyor.
Eğer bulamazsanız lütfen ceza veriniz. Fakat ben eminim, Donanım Arşivi yazdım diye ceza almıştım, gerçekten eminim. Hatta bunu eleştirdiğimi de hatırlıyorum. O dönemler hatta Donanım Arşivi Forum yeni açılmıştı ve Technopat, yani siz ile aranızda bir gerginlik yaşanmıştı.

Eğer bu hesabımda bulamadıysanız eski hesabımdadır, o hesabımı kaybetmiştim. Telefonumda binlerce fotoğraf var, fakat yine de bulurum ümidi ile arayacağım ama bir kaç yıl öncesinden kalma bir olaydı bu. Yemin ederim ki yaşadım, isterseniz yine kontrol ediniz cezalarımı. Ama eğer bulamazsanız insafınıza kalmış banlayabilirsiniz gönlüm rahat. Sanırım yıl ya 2019 ya da 2020 olması lazımdı.

Ama lütfen ceza verecekseniz bulamadığınız konusunsa yalan söylemeyin, gerekirse bir sebep bulun ama yalan söylemeyin. Çünkü eminim öyle bir olay yaşandığı konusunda.

Bu arada artı olarak bir ara cidden gereksiz yere ban yediğimi, itiraz ettiğimde de bazen sonuç alamadığımı tekrardan belirtiyorum. 1 haftalık ban yiyordum, bir yere cevap yazıyordum ve daha doğru düzgün zaman geçmemesine rağmen tekrardan ban yiyordum.

Hatta bu olayı konuştuğumuz 20 bin mesajlı kişiyle de irtibata geçmeme @Aodien_yigit arkadaşım da şahittir. Discord'dan konuşmuştuk grup kurup.

3-4 yıl öncesinde yaşadığınız olayı neden şimdi gündeme taşıyorsunuz? Bir iki ay ya da en fazla bir sene geçmiş olsa neyse diyeceğim ancak 3-4 yıl öncesindeki olayı, şimdi gündem yapmanın amacı da çok farklı ve bunda iyi niyet aramam. O zaman çözseydiniz sorununuzu, 3-4 sene neyi beklediniz? Moderasyon ekibinin hiçbir zaman için farklı site ismi verildiğinde uyarı verdiğini sanmıyorum. İş reklama kayarsa başka. Mesajınız reklam amaçlı olarak düşünülürse ban verilmesi normal.

3-4 yıl öncesinde yaşadığınız olayı neden şimdi gündeme taşıyorsunuz? Bir iki ay ya da en fazla bir sene geçmiş olsa neyse diyeceğim ancak 3-4 yıl öncesindeki olayı, şimdi gündem yapmanın amacı da çok farklı ve bunda iyi niyet aramam. O zaman çözseydiniz sorununuzu, 3-4 sene neyi beklediniz? Moderasyon ekibinin hiçbir zaman için farklı site ismi verildiğinde uyarı verdiğini sanmıyorum. İş reklama kayarsa başka. Mesajınız reklam amaçlı olarak düşünülürse ban verilmesi normal.
Konuyu ben açmadım. Bir konuya yanıt yazdım desteklemek amacıyla ama moderasyon ekibi bana sormadan benim adıma konu açmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı