2. el bilgisayar toplarken nelere dikkat edilmeli?

fxtih

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, önümüzde ki yaza kadar bir miktar para biriktirip 2. el sistem toplamayı düşünüyorum fakat kafamı karıştıran bazı şeyler var. Ekran kartı ve işlemcinin mining görmediğini nasıl anlarım? Yardımcı olursanız sevinirim.

İlk defa masaüstü sistem toplayacağım o yüzden nereden test edebileceğimi vs yazabilirseniz sevinirim.

Merhaba arkadaşlar, önümüzde ki yaza kadar bir miktar para biriktirip 2. el sistem toplamayı düşünüyorum fakat kafamı karıştıran bazı şeyler var. Ekran kartı ve işlemcinin mining görmediğini nasıl anlarım? Yardımcı olursanız sevinirim.

İlk defa masaüstü sistem toplayacağım o yüzden nereden test edebileceğimi vs yazabilirseniz sevinirim.

Sisteme testlerini yaptırın, fotoğraflarını alın,(kutu, fatura, garanti) olur ise daha iyi olur. Bütçe nedir?

Sisteme testlerini yaptırın, fotoğraflarını alın,(kutu, fatura, garanti) olur ise daha iyi olur. Bütçe nedir?
Şuan almayacağım için bütçe ileri de değişir mi bilmiyorum fakat 8-9 bin arası monitor dahil ne parçalar alacağımı hemen hemen kafamda kararlaştırdım.

GTX 1060 6GB
Ryzen 5 3600
Ankart: B450M
PSU, Kasa henüz kararlaştırmadım kaliteli marka olursa iyi olabilir.

Son düzenleme:
Şu an almayacağım için bütçe ileride değişir mi bilmiyorum fakat 8-9 bin arası monitor dahil ne parçalar alacağımı hemen hemen kafamda kararlaştırdım.

GTX 1060 6 GB
Ryzen 5 3600
PSU, Kasa henüz kararlaştırmadım kaliteli marka olursa iyi olabilir.

6-6.5K ya böyle bir sistem iyi olur. Toplama ise RAM ve SSD için şunları alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı