2. el bisiklet alırken rotordan ses gelmesi

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
Meraaba.

2. el bisiklet bakarken güzel bir bisiklet ile karşılaştım. Hızım yavaş ise freni asıldığımda duruyor fakat bir tık hızlı isem, ne ön ne arka tutmuyor. 5, 6 metre fren mesafesi oluyor ve ciiiykkk diye ötüyor. Rotorda parmağımla kontrol ettim, çok çizilmiş mi diye, pek anlamadım. Ama yağ vardı rotorda.

Sahibine sorunca "Fren ayarının yapılması lazım." cevabını aldım.

Acaba sahibi, pabuçları yemiş; pabuç inceldikçe freni sıklaştırıp demirlere falan mı geldi acaba?

Yoksa Akakçe'den hiç uğraşmadan 1000 lira fazla verip 0'a Corelli Snoop mu alsam?

Yağ varsa balata/fren temizleyici ile temizlenmesi lazım birkaç defa, ben öyle çözmüştüm. Ayrıca balatalar da bitmiş olabilir, ekstradan fren teli de gevşek olabilir. Bunların hepsine bakılıp çözülmesi gerekiyor. Satıcının dediği fren ayarından fazlası var gibi :D

Eğer bütçeyi çok zorlamayacaksa sıfır bisiklet daha mantıklı.

Meraaba.

2. el bisiklet bakarken güzel bir bisiklet ile karşılaştım. Hızım yavaş ise freni asıldığımda duruyor fakat bir tık hızlı isem, ne ön ne arka tutmuyor. 5, 6 metre fren mesafesi oluyor ve ciiiykkk diye ötüyor. Rotorda parmağımla kontrol ettim, çok çizilmiş mi diye, pek anlamadım. Ama yağ vardı rotorda.

Sahibine sorunca "Fren ayarının yapılması lazım." cevabını aldım.

Acaba sahibi, pabuçları yemiş; pabuç inceldikçe freni sıklaştırıp demirlere falan mı geldi acaba?

Yoksa Akakçe'den hiç uğraşmadan 1000 lira fazla verip 0'a Corelli Snoop mu alsam?
Sıfır almanı öneririm.

Geri
Yukarı