Çözüldü 2. el DVD'ler sistem tarafından okunmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

betuk

Femtopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce sevdiğim bir serinin koleksiyonunu yapmak için ikinci el DVD sipariş etmiştim, bugün geldiler fakat takıp denediğimde bilgisayarım sadece CD'nin takılı olduğunu görüyor ve filmleri açamıyor. Sürücümde herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü yanında hediye olarak gönderdikleri DVD'yi ve evdeki diğer CD'leri taktığım zaman sorunsuz bir şekilde okuyabiliyor. Hiçbirisinde çizik yok ve orijinal olduklarına da eminim, zaten korsan kopyalamaya karşı korunaklı olduğu yazıyor. Çalışan CD'lerde ise herhangi bir korsana karşı korunaklı oldukları yazmıyor. Sürücümün bunları okuyamamasının sebebi ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Belki Blu-ray filandır hocam, PS3 gibi bir konsola takıp deneyin elinizde varsa veya herhangi bir PlayStation konsolu olan arkadaşınız varsa
Dün defalarca denememe rağmen olmamıştı bugün tekrar taktığımda düzeldi. Yine de cevabınız için teşekkür ederim.
Birkaç gün önce sevdiğim bir serinin koleksiyonunu yapmak için ikinci el DVD sipariş etmiştim, bugün geldiler fakat takıp denediğimde bilgisayarım sadece CD'nin takılı olduğunu görüyor ve filmleri açamıyor. Sürücümde herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü yanında hediye olarak gönderdikleri DVD'yi ve evdeki diğer CD'leri taktığım zaman sorunsuz bir şekilde okuyabiliyor. Hiçbirisinde çizik yok ve orijinal olduklarına da eminim, zaten korsan kopyalamaya karşı korunaklı olduğu yazıyor. Çalışan CD'lerde ise herhangi bir korsana karşı korunaklı oldukları yazmıyor. Sürücümün bunları okuyamamasının sebebi ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

Belki Blu-ray filandır hocam, PS3 gibi bir konsola takıp deneyin elinizde varsa veya herhangi bir PlayStation konsolu olan arkadaşınız varsa.

Lekeli ise su ile yıkamak ve ardından tuvalet kağıdı ile kurulamak çözüm olabilir. Leke de yok ise CD'de belki de manyetik alana maruz kalmış olabilir.

Geri
Yukarı