2. el ekran kart alırken nelere dikkat edilmeli?

Kıvanç Altun

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamünaleyküm, hayırlı günler dilerim sayın okurlar. Benim sorum kısacası başlıkta ki gibidir. 2. el ekran kart almayı planlıyorum 1 hafta içerisinde ve 2.el ekran kart alırken neler dikkat etmeleyim ve ekran kartı satıcısına hangi programlarının testlerini yaptırmalıyım? Şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum sizlere.

Son düzenleyen: Moderatör:
FurMark ve oyun içi test isteseniz yeterli olur diye düşünüyorum.

Ekran kartının ısı değerlerine, oyunlarda verdiği FPS değerlerine, (Aynı marka/model kartların FPS değerleri ile karşılaştırma yapın muhakkak.) fiyatı ve kondisyon durumu. Kartta fiziki bir hata var mı, fanları ne durumda, sesli çalışıyor mu, pis mi bakılmış gibi etkenlerin tümüne bakın.

Satıcıdan FurMark testi isteyebilirsiniz. Kartı en az 30 dakika yük altında çalıştırarak ısı ve FPS değerlerini size atsın.

Selamünaleyküm, hayırlı günler dilerim sayın okurlar. Benim sorum kısacası başlıkta ki gibidir. 2. el ekran kart almayı planlıyorum 1 hafta içerisinde ve 2.el ekran kart alırken neler dikkat etmeleyim ve ekran kartı satıcısına hangi programlarının testlerini yaptırmalıyım? Şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum sizlere.

Sen pek bir şey anlamazsın sen ekran kartını git bir bilgisayarcıya götür o baksın sen uğraşma.

Artı -5 Eksi
Neden böyle bir yorum yaptınız? Buradaki kullanıcıların ciddi bir kısmı mahalle bilgisayarcısından fazla bilgi ve deneyime sahip.

Kardeş benim demek istediğim o değil eski ekran kartlarında devreler yanmış şişmiş bile oluyor bu kardeşimiz ekran kartının içinden anlamıyorsa para gitmesin benim böyle bir olayım oldu ondan.

Neden böyle bir yorum yaptınız? Buradaki kullanıcıların ciddi bir kısmı mahalle bilgisayarcısından fazla bilgi ve deneyime sahip.

Dediğin gibi zaten herkes daha iyi biliyor bilgisayarcılardan ama demek istediğim o değil siz yanlış anlamışsınız.

Kardeş benim demek istediğim o değil eski ekran kartlarında devreler yanmış şişmiş bile oluyor bu kardeşimiz ekran kartının içinden anlamıyorsa para gitmesin benim böyle bir olayım oldu ondan.

Yorum yapmadan önce üslubunuzu düzeltin lütfen. Konu sahibinin eski bir ekran kartı alacağını sanmam. Kaldı ki bahsettiğiniz kartlar çok ekstrem durumlarda saatlerce, hatta bazen günlerce çalışan kartlar oluyor.

Yorum yapmadan önce üslubunuzu düzeltin lütfen. Konu sahibinin eski bir ekran kartı alacağını sanmam. Kaldı ki bahsettiğiniz kartlar çok ekstrem durumlarda saatlerce, hatta bazen günlerce çalışan kartlar oluyor.

Üslubla alakası hangi tür ekran kartı alacağını belirtmemiş bende almıştım ekran kartı Valorant'a girdiğimde ekran bozuluyordu yanlış yapmasın diye diyorum.

Sence satıcı ekran kartını satarken yoğun kullandığını belirtir mi? Etrafta o kadar dolandırıcı varken.

Neden böyle bi yorum yaptınız? Burdaki kullanıcıların ciddi bi kısmı mahalle bilgisayarcısından fazla bilgi ve deneyime sahip.
Sadece belli bir kısmı hocam. Çoğu kişi sadece FurMark ve oyun testlerine bakmalarını söylüyor. Sohbette dediğiniz o bilgili kişilerden birini göremedim, yorumları silindiyse siz söyleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı