2. el ekran kartı alınır mı?

OzzyGasol

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Güncel olarak kullandığım MSI GTX 970 ekran kartımı satıp 2. el bir ekran kartı alma düşüncem var. 4000-4500 TL civarı üstüne ekleyerek almak istiyorum. İşlemcim Ryzen 5 2600X. GTX 1080 veya RTX 2060 almayı düşünüyorum. 2. ele ne kadar güvenebilirim? Başka ekran kartı tavsiyesi olan var mıdır?

Şu anki piyasada 4000-4500TL'ye GTX 970'den daha performanslı bir kart almanız pek olası değil. Bu bütçelerde genelde 1650 Super satılmakta ve performans olarak GTX 970'in gerisinde. Elinizdeki GTX 970'yi satıp bütçeyi 7000-7500TL bandında dayandırırsanız RTX 2060 veya RTX 2060 Super en iyi tercih olacaktır bence.

Herkese merhaba. Güncel olarak kullandığım MSI GTX 970 ekran kartımı satıp 2. el bir ekran kartı alma düşüncem var. 4000-4500 TL civarı üstüne ekleyerek almak istiyorum. İşlemcim Ryzen 5 2600X. GTX 1080 veya RTX 2060 almayı düşünüyorum. 2. ele ne kadar güvenebilirim? Başka ekran kartı tavsiyesi olan var mıdır?
Mining yapılmış olabilir.

GTX 970'in hangi modeli? 4 GB versiyonu ise 2500 TL'ye satarak RTX 2080 alabilirsiniz tabi stok bulursanız. Ayrıca belki biraz beklerseniz 30 serisinin fiyatları düşebilir NVIDIA üretimini 30 serisine alacağını söyledi. Ama bu dediklerim sıfır ekran kartları için geçerli.

GTX 1080 gibi eski bir kart alacaksanız içinize iyice sinsin. Bir ton test yapın. Tabi Mining yapmak için kullanıldı ise bunu bilemezsiniz. Şu ana kadar kullandığım tüm kartlar ikinci eldi. İyi kontrol ederseniz almanızda bir sakınca yok bence.

2.el de çok kar da edebilirsiniz zararda ben çok ürün satın alıyorum bazen çok iyi karlar ederken bazen ise zarar ediyorum öncelikle ekran kartını satan adamın tavırlarına bakmanız lazım kartı test etmenize vs izin vermeyip bahane uydurursa direk uzaklaşın. Kartına güvenen satıcı kartını her türlü teste tabii tutar. Testlerinizi yapın forumda konuda paylaşın arkadaşlar incelesin.

İkinci elde alacaksanız aldığınız kişinin güvenilir olmasına dikkat edin. Ancak GTX 1080 eski bir kart olduğu için daha güncel bir kart almanızı öneririm.

Geri
Yukarı