2. El ekran kartı alınırken nelere dikkat edilmeli?

Bütçe
3500-4000

leventtttt

Centipat
İlk başta dedim sıfır 1050 Ti alayım, forumdaki arkadaşlar sağ olsun aynı fiyata sıfır 1650 Super almamı önerdiler. Birkaç gün içinde alacağım ama acaba 3500-4000 TL civarında 2. el 1080 mı alsam? Çünkü aradaki performans farkı çok büyük ve neredeyse aynı fiyat. Ne yapmamı önerirsiniz? 2. el alırsam, alırken nelere dikkat etmem gerekir, mesela yapmam gereken bir test vs. var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

1080p de FurMark testi yapın en az 15dakika kartın tamir görüp görmediğini öğrenin ve iyice inceleyin. Fanların çalışmasına bakın burada bir arkadaş aldığında yamuktu fan fark etmemiş.

1080'i 1650 veya 1050ti ye kıyasla daha iyi buluyorum ben. Yani şu şekilde, 1650 ile 1050ti artık iş yapamaz durumda. Tabii 1080'de eski olduğu için baya yorulmuşta olabilir. O yüzden sağlamsa iyi durumdaysa 1080 Kat kat iyi. Tabi bunu nasıl mı anlarsınız? Furmark testine sokarak, içini açıp herhangi bir ısıtma yapılmış mı yapılmamış mı bakarak.

Kartın içi açılmış mı diye kontrol et vidanın 1 tanesinde sticker olur garanti stickeri gerçi onu da sahtesi oluyorda ona bak furmarka sok fanları kontrol et içerisindeki termal pedler ne durumda onları kontrol et.

Hocam dediğiniz modeli alacağım sanırım fakat genel olarak Sapphire ve XFX markalarının kartları var, internette çoğu kişi önermemiş, sizce alınır mı?
Şahsen Sapphire almazdım ama XFX bence alınır. Ben kendim de 6600 aldım 0 olarak iyi fiyata Asus bulmasaydım XFX alıcaktım. Soğutması iyi diyorlar.

Garantisi devam eden rx6600 bulabilirsin 2.el, hatta sıfır bile bulabilirsin değişime gitmiş. Furmark testi iste veya almaya gittiğinde furmark testi yaptır. fan hızına ve sıcaklığına dikkat et. Başkalarının sonucuyla karşılaştır.

O paraya arkadaşların dediği gibi RX6600 bulursun. Hem diğer baktıklarına oranla oldukça güncel sayılan bir kart. XFX RX6600 modelini kendim kullanıyorum. UV yaptıktan sonra yük altında maks 55 dereceyi görüyor. Fan hızı %50-55 arasında aynı şekilde. Ancak stok halinin çok sessiz ve serin olduğunu söyleyemem. Biraz ayar yapmak gerekiyor. Stok halinde kullanırken 75-80 dereceleri görüyordum. Mevcut ayarlarım şu şekilde;
asd.png

Geri
Yukarı