2. el ekran kartı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bütçe
3000

Alaxel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bir arkadaştan RX 5500 XT Mech 4 GB alıyorum 2.el ama hiç kullanmamış faturalı, kutulu. Ben de gelip test etmek isterim dedim, tamam dedi. Nasıl test edeceğimi bilmiyorum, bildiğiniz bir program var mı? Ve programın değerleri kaç çıkmalı bir örnek atar mısınız?

Bir arkadaştan RX 5500 XT Mech 4 GB alıyorum 2.el ama hiç kullanmamış faturalı, kutulu. Ben de gelip test etmek isterim dedim, tamam dedi. Nasıl test edeceğimi bilmiyorum, bildiğiniz bir program var mı? Ve programın değerleri kaç çıkmalı bir örnek atar mısınız?
Aida64 ile sıcaklık testini yap. 75 derece çıkarsa sorun yoktur.

Furmark. Sıcaklıkları test etmiş olursun. Bir de oyunlarda test ederek gerçek zamanlı değerlerini takip edersin.

Sadece programla test etme.

Vida yerlerine bakın. Vidalarda aşınma varsa işlem görmüştür.
Paslı vida bulunan kartlara iyi bakılmamıştır. Pas tutan vidada parlaklık varsa sökülmüş demektir. Vida siyah renkli olabilir, eğer çelik rengi görünürse evet işlem görmüştür. Bazı ekran kartlarında vidaların üstünde yapışkanlı kağıt bulunur. O kağıt eğer delikse veya yırtıksa ya da yoksa evet ekran kartı işlem görmüştür.
Kondansatör ve diğer elemanların bacaklarına bakın, pas var mı?
Aynı şekilde fanları kontrol edin. Yalpalama var mı, ses var mı?
Test programlarında kartı aşırı derecede zorlayın ve ısınsın. Problem varsa ortaya çıkar.

benim aslında merak ettiğim çekirdek hızı gibi değerlerini nasıl edebileceğim ve olması gerek değerin kaç olduğu

kardeşim Allah razı olsun güldürdün beni :Dahahahahhaahh

biz başka bir konu konuşurken atlayıp bu soruyu sorman çok komik geldi

Benim aslında merak ettiğim çekirdek hızı gibi değerlerini nasıl edebileceğim ve olması gerek değerin kaç olduğu

Gpu-z'den bakabilirsin sonra kartın orijinal skoruna bakabilirsin internetten.

Geri
Yukarı