2. el ekran kartı önerisi

Tavsiyeleriniz için hepinize sağolun, amd ekran kartı almak kafama yatmıştı aslında ama sürekli insanlar AMD tarafında driver sorunları olduğunu söylüyorlar, bunlar gerçekten var mı? Eğer varsa açıkçası hiç uğraşmak istemiyorum.

Tavsiyeleriniz için hepinize sağ olun, AMD ekran kartı almak kafama yatmıştı aslında ama sürekli insanlar AMD tarafında driver sorunları olduğunu söylüyorlar, bunlar gerçekten var mı? Eğer varsa açıkçası hiç uğraşmak istemiyorum.

Dandik sisteme takarsan evet var.

Dandik sisteme takarsan evet var.
Sistemle ne alakası var?

Tavsiyeleriniz için hepinize sağolun, amd ekran kartı almak kafama yatmıştı aslında ama sürekli insanlar AMD tarafında driver sorunları olduğunu söylüyorlar, bunlar gerçekten var mı? Eğer varsa açıkçası hiç uğraşmak istemiyorum.
AMD her zaman driver ve başka sorunlarıyla bilinir. NVIDIA karşısında böyle bir dezavantajı var maalesef.

AMD kartlar PSU seçer, sistemdeki en ufak RAM uyuşmazlığı bile bu hatayı tetikleyebilir mesela 2 farklı marka RAM takarsın biri diğerinin XMP'sine uymaz ve hop WattMan gibi.
Bunların driver problemiyle alakası yok driver problemi tamamen ekran kartının yazılımsal problemleridir.

Tam olarak öyle oluyor yanlış bilgi veriyorsun.

AMD kartlarda yazılım sorunu olduğunu inkar eden yok ama dümdüz yazılımsalda değil durum, senin sistemindeki dandik PSU, uyumsuzluk yapan parçalarda bu hatalara etken. Google da 5dk araştırmak zor değil.

AMD kartlarda yazılım sorunu olduğunu inkar eden yok ama dümdüz yazılımsalda değil durum, senin sistemindeki dandik PSU, uyumsuzluk yapan parçalarda bu hatalara etken. Google da 5dk araştırmak zor değil.
Konuyu başka yere çekme sen driver sorunlarının direkt sistemle alakalı olduğunu söyledin. Sen istersen i9 14. nesil, 1000W PSU ve 64 GB RAM olarak kasa topla senin alacağın AMD ekran kartında AMD bozuk bir driver veriyorsa (Sürekli veriyor zaten.) o kart sorun çıkartır oyunlarda.

Konuyu başka yere çekme sen driver sorunlarının direkt sistemle alakalı olduğunu söyledin. Sen istersen i9 14. nesil, 1000W PSU ve 64 GB RAM olarak kasa topla senin alacağın AMD ekran kartında AMD bozuk bir driver veriyorsa (Sürekli veriyor zaten.) O kart sorun çıkartır oyunlarda.

Her zaman bu geçerli değil. Sistem içi parça uyuşmazlığı da driver sorunlarına sebep olabilir. AMD ekran kartımda şimdiye kadar büyük bir sorun yaşamadım. Ekran kartından VGA to HDMI kablo ile görüntü almaya çalışınca sürücü kuramıyordum ilk aldığımda. Sonra yeni ekran aldım ve HDMI'a geçiş yaptım. Sorunum çözüldü. Sorunumun çözüleceğini biliyordum çünkü HDMI ile TV'ye bağlayınca sorunsuzca sürücü kurabiliyordum. Yeni ekranımı acele ile aldım ve sorunsuzca kullanıyorum 1 yıl olacak neredeyse.

Geri
Yukarı