2. el ekran kartlı sistemde FPS düşüklüğü

uygar güneş

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba bir bilgisayar topladım ekran kartı 2. el sadece ama hiçbir sıkıntısı yok, bilgisayarcıda bile baktırmama rağmen Valorant, CS:GO gibi oyunlarda normalden duşuk FPS alıyorum. Fakat o herkesin bildiği çözüm yollarının hepsini denedim yetmedi bilgisayarcıya götürdüm anakartı yanmış dedi +3000 TL verip yaptırdım fakat FPS de hiçbir fark olmadı yani normal bir kişinin bu bilgisayarla 200-300 FPS alırken ben ani droplar yiyerek 100-60 arası alıyorum. Nedenini bilen varsa yazabilir mi? Ben her şeyi denememe rağmen olmadı en son çöpe atacaktım neredeyse.
Kasa bilgileri.
Intel Core i3 10100F.
GTX1050 Ti (2. el)
8 GB RAM.
450W PSU.
Anakart modelini öğrenemedim...
Monitörüm ise 165 Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bir bilgisayar topladım ekran kartı 2. el sadece ama hiçbir sıkıntısı yok, bilgisayarcıda bile baktırmama rağmen Valorant, CS:GO gibi oyunlarda normalden duşuk FPS alıyorum. Fakat o herkesin bildiği çözüm yollarının hepsini denedim yetmedi bilgisayarcıya götürdüm anakartı yanmış dedi +3000 TL verip yaptırdım fakat FPS de hiçbir fark olmadı yani normal bir kişinin bu bilgisayarla 200-300 FPS alırken ben ani droplar yiyerek 100-60 arası alıyorum. Nedenini bilen varsa yazabilir mi? Ben her şeyi denememe rağmen olmadı en son çöpe atacaktım neredeyse.
Kasa bilgileri.
Intel Core i3 10100F.
GTX1050 Ti (2. el)
8 GB RAM.
450W PSU.
Monitörüm ise 165 Hz.
Anakartı yanmış diyerek 3000tl mi aldı?! Anakart fiyatı o para. Sizi baya baya iyi kazıklamış. Gidin anakartı verin ben paramı geri istiyorum diyin. Anakart modelini öğrenip o adama gösterin. Ve deyin anakartın sıfırı bu para abi sen ne yaptın diye. Sormadın mı ne değiştirmiş ne yapmış anakartta. Yoksa anakartı mı değiştirmiş? Sağlam çalışan cihaza 3000 lira almış. Vay be. O kadar para mı verilir laptop mu gözünü seveyim. Anakart dediğin 2000-3000 liradır. Hangi ildesiniz? O tamirciye gidip kavga çıkarmak lazım.

Kasa bilgileri.
Intel Core i3 10100F.
GTX1050 Ti (2. el)
8 GB RAM.
450W PSU.
Monitörüm ise 165 Hz.

Hocam ne? FPS'i düşük diye bilgisayarcıya verdiniz ve anakart yanmış mı dedi?

Oyunlarda RAM miktarı yetiyor mu iyice baktınız mı? RAM doldukça droplar fazlalaşır. Driver sıkıntısı da olabilir sırayla bir kaç driver yükleyin test edin. Ayrıca anakart yanmış dediyse bilgisayarı nasıl açtın ki?

Benim sıfıra aldığım anakart bile 1900 TL'idi ne taktı 3000 TL'ye.

Hep diyoruz bilgisayardan anlamıyorsanız mahalle bilgisayarcısına gitmeyin adam bir şey yanmış deyip paranızı cukkalıyor. Keşke burada konu açsaydınız gitmeden önce.

Anakartın modeli nedir? Sistem özellikleri bu olduğuna göre çok iyi olduğunu sanmıyorum. Tamirciye gidip anakartıma ne yaptınız ne değiştirdiniz deyin. Ve her ne yaptıysa artık o parçayı ya da her ne ise geri almasını isteyin ve paranızı alın o adamdan. Büyük ihtimal parça çalacaktır ama bilgisayarı verirken hakkımı arayacağım tüketici hakem heyetine gideceğim deyin. Çünkü ortalama anakartlar 3000 lira.

O kadar sinirlendim ki şu yazıyı okuyunca. İğrenç insanların olduğu bir ülkede yaşıyoruz.

Kasa bilgileri.
Intel Core i3 10100F.
GTX1050 Ti (2. el)
8 GB RAM.
450W PSU.
Monitörüm ise 165 Hz.

Hocam bir de anakart modeline bakabilir misiniz? CPU-Z programını indirip mainboard kısmına gelip ekran görüntüsü atın. Örnek:

1687158431479.png

Anakartın modeli nedir? Sistem özellikleri bu olduğuna göre çok iyi olduğunu sanmıyorum. Tamirciye gidip anakartıma ne yaptınız ne değiştirdiniz deyin. Ve her ne yaptıysa artık o parçayı ya da her ne ise geri almasını isteyin ve paranızı alın o adamdan. Büyük ihtimal parça çalacaktır ama bilgisayarı verirken hakkımı arayacağım tüketici hakem heyetine gideceğim deyin. Çünkü ortalama anakartlar 3000 lira.
Ben 3000 TL'ye anakartı bırak GTX 1050 Ti ve yanına işlemciyi tekrardan toplardım bu nasıl bir kazıklanma şekli arkadaş, insan bir sorgular.

O sistemi 2.el topladığınızı yazmışsınız. Sitemin maliyeti max 5000tl dir. Hangi akla hocam o parayı verdiniz o adama.

Bilmiyorum anakartın üstünde asus yazıyor ve bir kaç rgb si falan var üstünde kalın bi kart

Kazıklandığımdan emin değilim. Birisi yazmış yanmışsa nasıl açtınız diye söylemiş bilgisayar bir ara açılmadı ne yaptıysam o yüzden götürme kararı almıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı