2.el elektrogitar aldım, ne yapmam lazım?

Marshallın 30W olan amfilerine bakabilirsiniz. İkinci el olarak bulabilirsiniz. Piyasası hakkında bilgim yok fakat sesini hatırladığım kadarıyla tatmin edici bir sesi vardı. @Bora Dere Hocam daha bilgilidir benden.

Amfi konusunda ayrı konu açsanız daha iyi olur aslında, bu konunun başlığıyla farklı bir içerik. 2.500 en son baktığımda iyi bütçeydi, bakayım biraz neler varmış Sahibinden'de.

Ev şartları için 15-20W bile fazla gelecektir. Bende MG15CFR var, sesi çok açamıyorum. Yine de büyük bir şey isterseniz şu var:

Öteki türlü bunlar da her türlü yetip de artacaktır:

Düşük seviye bir gitara yüksek seviye bir amfi aslında pek mantıklı değil ama ileride yükseltirim diyorsanız sadece gitarı yükseltirsiniz, amfiyi değiştirmezsiniz. Fiyat araştırması yapma fırsatım olmadı bu arada, belki aynı modeller daha ucuza vardır. Başka öneriler için yeni konu açmanız daha doğru olacaktır.

Amfi konusunda ayrı konu açsanız daha iyi olur aslında, bu konunun başlığıyla farklı bir içerik. 2.500 en son baktığımda iyi bütçeydi, bakayım biraz neler varmış Sahibinden'de.

Ev şartları için 15-20W bile fazla gelecektir. Bende MG15CFR var, sesi çok açamıyorum. Yine de büyük bir şey isterseniz şu var:

Öteki türlü bunlar da her türlü yetip de artacaktır:

Düşük seviye bir gitara yüksek seviye bir amfi aslında pek mantıklı değil ama ileride yükseltirim diyorsanız sadece gitarı yükseltirsiniz, amfiyi değiştirmezsiniz. Fiyat araştırması yapma fırsatım olmadı bu arada, belki aynı modeller daha ucuza vardır. Başka öneriler için yeni konu açmanız daha doğru olacaktır.
Hocamın attığı Marshall amfisini deneme fırsatım oldu. Tatmin edici bir sese sahip.

Zamanında ikinci eli 600 TL idi. :(

Merhaba internetten 2. el olarak bir gitar aldım. Gitarın markası dbz barchetta ve 4000 liraya aldım. Bugün müzik mağazasına götürdüm ve oradaki adam bana bu gitar 2500 eder dedi. Telleri kalitesizmiş, entonasyon ayarı bozulmuş. 600 lira da masraf çıkar dedi. Sonra da dedi ki bence hiç uğraşma sat bu gitarı üstüne para ekle sıfır al. Elektro gitarlardan anlayan arkadaşlar varsa ne olur bana yardımcı olun ne yapmam lazım adam haklı mı yoksa başka bir yol mu izlemek lazım.

O müzik mağazası ile bütün ilişkinizi kesin, selam bile vermeyin. Arkadaşlarınızı da uyarın. Her hangi bir alışverişinizde emin olun sizi nasıl kazıklayacağının hesabını yapıyordur.

Entonans bozuksa; yapılır, Tel kötü ise; değişir. Bu unsurlar mı gitarı kötü yapıyor? Vay be.

Yeni konular

Geri
Yukarı