2. el GTX 1080 Ti alınır mı?

@FrontPage. hocam sıfır sisteme 2.el 1080ti almayı planlıyorum yada 1080 olabilir. Yaptırmam gereken testler vs hakkında yeni alışveriş yapan biri olarak bana bilgi verebilir misin ? gerekirse wp üzerinden görüşelim. bekliyorum ^^
Hızlıca özet geçeyim kartı takmadan incele fan yaprakları kırık veya sekteyen var mı elinle 1-2 tur yavaşça döndür sıkıntılıysa anlaşılır yoksa kartın arka tarafını incele çizik veya vuruk var mı 1080Ti pek Mining için kullanmazlar ama eğer kullandılarsa genelde vuruk kırık oluyor bildiğin araba gibi :) Fİziksel gözle görükür sıkıntı yoksa taktıktan sonra (GPU-Z ve HW monitör açık olsun sürekli)manuel olarak fanları %50 %60 kademeli olarak arttır %100 e kadar. Son hızda 15-20 saniye durduktan sonra geriyde doğru yine kademeli manuel olarak fanları azaltarak devam et.Bu sırada hem sıcaklık değerlerine bak bi yandan da kulağın fan yapraklarında olsun eğer gözle kaçırdığın kırık veya yalpa varsa sesle kesin duyarsın.

Daha sonra klasik kart bench testlerine yapmaya başlayabilirsin

3D mark,Firestrike,cinebench varsa başka elinde onlarla test yap. Yaparken yapmadan önce referans 1080Ti lara bak sanırım Rog STRİX alacakmışsın internetten bak diğer kartlar ne kadar almış arada uçurum fark yoksa sıkıntı yok demektir çünkü teste etki eden diğer bileşenlerde var işlemci,anakart gibi. Asusun nasıl bilmiyorum mesela MSI kendi uygulamasında tek tıkla OC moda falan alıyor varsa ASUS'un OC moda alarak 1 tur daha test yapabilirsin. Yaparken sıkılabilirsin ama verdiğin parayı düşün o zaman sıkılmaman lazım :D Adamla sohbet et ağzını ara sıcak kanlı gözüküp açığını görürsen yapıştır lafı ama sen şöyle şöyle demiştin falan. Bu zaten genel olarak 2.el aldığın her şey de geçerli araba olsun ekran kartı,telefon,televizyon vs. vs.

Sentetik test oluyor bunlar, bittikten sonra tavsiyem elinde kendi Harddiskin ile git içinde güncel AAA oyunlar olsun atıyorum AC Oddsey, Shadow Of War, Hitman Absolution bunlar oyunda kendi içinde benchmark uygulamaları var oyuan girip test sonucunda aldığın test senin kendi kartınla aldığından mutlaka fazla olmalıdır veya dediğim diğer referans 1080Ti larla 3-5 aynı olmalıdır veya gitmeden adama sor bu oyunlar var mı elinde ben mi getireyim falan diye..

Uzun oldu ama emin ol sonradan üzülmekten iyidir adamın eline kaç bin lira sayacaksın en sonunda :)

Ben alırken 1-1.30 saat bekletmiştim adamı gece 12 de :D:D Hayırlı olsun şimdiden. Kaça alacaksın bu arada?

Hızlıca özet geçeyim kartı takmadan incele fan yaprakları kırık veya sekteyen var mı elinle 1-2 tur yavaşça döndür sıkıntılıysa anlaşılır yoksa kartın arka tarafını incele çizik veya vuruk var mı 1080Ti pek Mining için kullanmazlar ama eğer kullandılarsa genelde vuruk kırık oluyor bildiğin araba gibi :) Fİziksel gözle görükür sıkıntı yoksa taktıktan sonra (GPU-Z ve HW monitör açık olsun sürekli)manuel olarak fanları %50 %60 kademeli olarak arttır %100 e kadar. Son hızda 15-20 saniye durduktan sonra geriyde doğru yine kademeli manuel olarak fanları azaltarak devam et.Bu sırada hem sıcaklık değerlerine bak bi yandan da kulağın fan yapraklarında olsun eğer gözle kaçırdığın kırık veya yalpa varsa sesle kesin duyarsın.

Daha sonra klasik kart bench testlerine yapmaya başlayabilirsin

3D mark,Firestrike,cinebench varsa başka elinde onlarla test yap. Yaparken yapmadan önce referans 1080Ti lara bak sanırım Rog STRİX alacakmışsın internetten bak diğer kartlar ne kadar almış arada uçurum fark yoksa sıkıntı yok demektir çünkü teste etki eden diğer bileşenlerde var işlemci,anakart gibi. Asusun nasıl bilmiyorum mesela MSI kendi uygulamasında tek tıkla OC moda falan alıyor varsa ASUS'un OC moda alarak 1 tur daha test yapabilirsin. Yaparken sıkılabilirsin ama verdiğin parayı düşün o zaman sıkılmaman lazım :D Adamla sohbet et ağzını ara sıcak kanlı gözüküp açığını görürsen yapıştır lafı ama sen şöyle şöyle demiştin falan. Bu zaten genel olarak 2.el aldığın her şey de geçerli araba olsun ekran kartı,telefon,televizyon vs. vs.

Sentetik test oluyor bunlar, bittikten sonra tavsiyem elinde kendi Harddiskin ile git içinde güncel AAA oyunlar olsun atıyorum AC Oddsey, Shadow Of War, Hitman Absolution bunlar oyunda kendi içinde benchmark uygulamaları var oyuan girip test sonucunda aldığın test senin kendi kartınla aldığından mutlaka fazla olmalıdır veya dediğim diğer referans 1080Ti larla 3-5 aynı olmalıdır veya gitmeden adama sor bu oyunlar var mı elinde ben mi getireyim falan diye..

Uzun oldu ama emin ol sonradan üzülmekten iyidir adamın eline kaç bin lira sayacaksın en sonunda :)

Ben alırken 1-1.30 saat bekletmiştim adamı gece 12 de :D:D Hayırlı olsun şimdiden. Kaça alacaksın bu arada?
Küçük bir ayrıntıyı unutmuşum. Get ile alacağım için ürün bana gelecek zaten biliyorsunuz dediklerinizi yaptıktan sonra da geri gönderebilme imkanım var nasılsa. Gerci get satışı yapan arkadaslarin kartlarina o sekilde guvenmeden gondereceklerini sanmiyorum ama gelince goruruz tabii.1080ti 3.500 falan buldum. 1080 lerde max 3000 gibi diyebilirim. Sizce fiyat aralığını nasıl seçmeliyim. Birde 1070 ti ile 1080 arasında 1000liralık bir fark göremiyorum acaba boşa mı israf diye düşünmüyorum da değil bu konuda da fikir verebilir mısın? Uzun uzun yazıp vakit ayırdığın için de teşekkür ederim.

@HADOOOUUKEN Şöyle söylyeyim 1070Ti dan yükselttim ben 1080Ti'a. 1080 ile arasında gerçekten aradaki fiyatına değecek fark olduğunu düşünmüyorum. Hangisi uygun fiyata bulunursa o alınmalı 1070Ti-1080 ikilisi için. Ama 1080Ti başka bi yerde bu ikisine göre. Bence bulduysan 1080Ti kaçırma derim. Uzun yıllar 2K kartı olaacak çünkü

@HADOOOUUKEN Şöyle söylyeyim 1070Ti dan yükselttim ben 1080Ti'a. 1080 ile arasında gerçekten aradaki fiyatına değecek fark olduğunu düşünmüyorum. Hangisi uygun fiyata bulunursa o alınmalı 1070Ti-1080 ikilisi için. Ama 1080Ti başka bi yerde bu ikisine göre. Bence bulduysan 1080Ti kaçırma derim. Uzun yıllar 2K kartı olaacak çünkü
1070ti-1080 hakkındaki düşüncen içimi rahatlattı aslında. Anlaşabilirsem tabiiki 1080ti düşünüyorum ama olmadı 1080 yerine 1070 ti bakacağım fiyat farkları çok olursa. Bu arada elimde 4k monitör mevcut ama alacağım karta göre 2k da devam edeceğim şuan muhtemelen.

4K monitör teknolojisi istenilen yerde değil ya henüz maalesef. 2K monitörler bile yeni yeni çeşitleniyor son kullanıcı için fiyatlandırılıyor falan.. Ama varsa 4K tabii ki kullanmaya devam edebilirsin.

Ben olsam satıp 2K alırdım ama neyse :D
Bu arada 1070Ti hala satılmadı bugün yine 1-2 kişi yazdı ama para toparlamaya çalışıyorlarmış sanarsın ev satıyoruz :) Düşünürsen sana satarım bu fiyata çok zor gerçekten bu kart.

4K monitör teknolojisi istenilen yerde değil ya henüz maalesef. 2K monitörler bile yeni yeni çeşitleniyor son kullanıcı için fiyatlandırılıyor falan.. Ama varsa 4K tabii ki kullanmaya devam edebilirsin.

Ben olsam satıp 2K alırdım ama neyse :D
Bu arada 1070Ti hala satılmadı bugün yine 1-2 kişi yazdı ama para toparlamaya çalışıyorlarmış sanarsın ev satıyoruz :) Düşünürsen sana satarım bu fiyata çok zor gerçekten bu kart.
Hocam dediğim gibi get ile alabilirim ancak. Zaten kart arayışındayım neden olmasın. Isterseniz wp uzerinden görüşelim başka sosyal ağ falan kullanmıyorum. Hem hukukumuz artar. Get konusunda bir soru işaretiniz var ise detaylı bir şekilde konuşabiliriz. Gerekli güveni sağlayabilirim merak etmeyin. Dönüşünüzü bekliyorum. @FrontPage.

Son düzenleme:
Kart alınmasına alınır fakat 3800 1080Ti için çok + asıl dikkat etmeniz gereken hususlar; 1-Garanti 2-Kartın darbe vb almamış olmasıyla birlikte garanti etiketinin zarar görmemiş olması gerekli.

Kart alınmasına alınır fakat 3800 1080Ti için çok + asıl dikkat etmeniz gereken hususlar; 1-Garanti 2-Kartın darbe vb almamış olmasıyla birlikte garanti etiketinin zarar görmemiş olması gerekli.
hocam doların durumu malum o yüzden normal geliyor fiyatı.4 ay kullanılmış 3 yıl garantili bir model buldum nasipse 3600`e alıcam.

Letgodan önermem hocam arkadaşım sağlam diye kaç tane bozuk telefon sattı mümkünse forunlardan alın yada gidip test edin sıcaklık değerleri vb. değerlere bakın
İm
İmkânınız varsa gidip kendiniz yapın testi yoksa letgo kazıklanma platformu dediğim gibi arkadaşım sağlam diye 3.el telefonu sattı
Arkadaşınız da epey etik ve ahlaklı bir insanmış.

Ben de 2.el aldım 1080Ti. Almayın diyenleri takmayın yapacağınız 3-4 tane ısı ve performans testi çok basit. Satıcıyla da iyi diyalog kurup satma sebebini öğrendikten sonra 1080den daha ucuz fiyata 1080Ti alıyo olursunuz.

Kesinlikle alınır ..
Isının ne kadar olması gerekiyor ve performans testi niye gerekiyor? Performans testlerinin nasıl sonuç vermesi lazım?
Madencilik RX ile yapılır. GTX ile yapanların aklından şüphe ederim.

Kart yinede yorgun. Rengi solmuştur. Performans'da stabilite yakalanamaz vs.

Anlayan kişi elbet anlayacaktır ama...
Ne alakası var kardeşim şimdiye kadar RX mi vardı... Lafa gel.
GTX ile de yapılıyor ancak GTX 1080 Ti miningde F/P bir kart değil. Mining için alınmaz bu kart.
Yapan o kartla da yapıyor...
Uzun yıllar 2K kartı olacak derken?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı