2. El Hazır Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öneriniz için çok teşekkürler. Marka da önemli derken mesala nasıl? Dedikleriniz yapacağım. O zaman detaylı bir inceleme gerekli diyorsunuz. Anlamış mıyım? @Silinen üye kardeşimiz gerekli cevabı vermiştir. Konu kapatılabilir.
Anlamışsınız. Marka derken, Casper gibi parçaları kalitesiz markalardan uzak durmanızı dile getirmeye çalıştım.

Söyle onlara ellerindeki laptopu 100-200 TL'ye satmasın. Ne olacak 100-200 TL ile? Casper falan ama en azından iş görür. Satın onu. Yarın gidin bakalım kaç para diyecek ona.
Önerinizi dikkate alarak aradım. Şu an laptop işlerini görür galiba diyorlar. Keşke yardım etmeseydim. Başımıza iş aldık. Beğenmezlerse suç bana kalacak. En iyisi hiç bulaşmayayım. Onları oyalayayım. Kendileri ayarlasınlar, ben uğraşamam. Bir şey olacak, benim üstüme atacaklar. Moderatör arkadaşlar konuyu kapatabilirler. Gerekli cevap alınmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben elimdeki hiçbir bilgisayarı ya da telefonu satmadım. Ta milattan kalma laptopum durur. Satsam ne olacak? 200 lirayla mı zengin olacaktım? Gün geliyor, lazım oluyor. Elinde bilgisayarın varsa, az para yapıyorsa asla satma.

İkinci elde düşük bütçe ise ve bilgisayardan da anlamadıklarına göre Q serisi Intel işlemci uygun olabilir. Fahiş fiyata satan da var, ucuza bırakan da. Anakart P45-P35 chipsetli güzel bir şey olsa fena olmaz. Q serisi anakartlar da en az DDR2-DDR3 destekli, MHz değerleri 800 olur. 2x2 4 GB RAM yeterli olur sanırım. Ekran kartı olarak da alın bir 6850, rahatına baksınlar. 400-500 TL civarı kasa, HDD vs. hariç hepsini toplayabilirler.

Kesinlikle kendin topla derken parçaları hurdalıktan veya bilgisayarcıdan alma, internetten al. Ekran kartı seçerken soldan 2. rakamına bak, o kartın seviyesini belirler. GB önemli değil, bit de önemli değil. Önemli olan GPU hızı ve mimarisi. Sen anlamazsan rakama bak. İşlemci o kadar önemli değil bence çünkü sen bir programcı veya iş adamı değilsin. Onun için AMD 4 çekirdekli bir FX işlemci işine yarar. Ona göre anakart, 500W'lik güç kaynağı al. Geri kalanını kendin seç bütçene göre. Ben kendi bilgisayarımı kendim topladım, bütün parçalar sıfır. Sistemimde Asus GTX 770 OC ve AMD FX-6300 6 çekirdekli işlemci var. Canavar mubarek. Sen HD 7850 alabilirsin, işini görür.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı