2.el HD 6870 Sistem ne kadar eder ?

Öncelikle bu bir satış ilanı olmadığı için rahat konuşucam mazur görün. O sisteme 1.000-1.300 TL eder diyen arkadaşlar var şaka gibi. O bilgisayarın edeceği rakam 600 TL'dir oda ekran kartı nın hatırına. Sistemde HDD yok gibi bir şey kasa da aynı şekilde. O anakart'ın tek başına hiç bir değeri yok. Psu, Ekran kartı ve işlemci nin belli bir ederi olur. Tavsiye mi ister dikkate alırsınız isterseniz almaz sınız fakat anlıyorum diyen hiç kimse 650 TL'den fazla vermez bu sisteme bu yüzden parça satışı yapmak satışınızı kolaylaştırır karar sizin tabi. Yani bekar'a karı boşamak kolay dır diye bir tabir vardır nasıl sa ben almıycamki diyerek 1300 TL eder. Yok hayır 2.000 TL eder, ordan başka biri çıkıp 5.000 den aşağı verme :) yani almıycağım sisteme 1.300 TL eder satarsınız demek sadece belkide buna umut bağlayıp 1.300 TL'ye 1 ay satamayıp sonra 650 TL'ye veriyorum deyip boşu boşuna 1 ay bekletmenize sebep olur. Onun dışında durum dediğiniz gibi ise satıp Laptop almak mantıklı bence de.

Son düzenleme:
@Erkanolgz Bence haklı. O sistemin sadece para edeceği bileşenler işlemci ve ekran kartı. Hadi diyelim ram ve anakartı da ekle en fazla bu sistem 600 TL anca eder. Adam elden çıkarmak istiyor. Ben satacak olsam en fazla 700TL vaad ederim. Çünkü elinden çıkarmak istiyor. 1.300 TL nedir abi? Tamam işlemci için parayı veririm. Ama 1.300 'de çok fazla ve kardeşim.

Saygı duyarım. Adam (arkadaşımız) görünüşe göre acil satması lazım. Bu fiyata alıcı bulamaz. Bakkal desen zaten en fazla verecek olan miktar 500 fazla vermez. En iyisi parçaları teker teker satması lazım. Böyle kimse bulamaz. Bulsa bile adam pek gönüllü yaklaşmaz. Parça parça satarsa daha fazla alıcı bulur. Ben bunu bilirim bunu söylerim.

Aynen onu dicektim bakkal'a götürse mırın kırın edicek para etmez diycek. Herkes i3, i5, i7 alıyor Core 2'mi kaldı diycek. HDD çok düşük istersen sende kalsın işime yaramaz diycek, Yok o kasadan bende çok var sana zahmet çıkarken çöp tenekesine bırak diycek, işte belki bir kaç parçasını kullanırım 450-500 veriyim diycek tamam diyceksin bu seferde belim ağrıyor yarın gel diycek yarın gidiceksin bugün olmaz başım ağrıyor diycek falan da filan naz yapıp durucak. @Kokasi35'in dediği gibi biraz pazarlık payı bırak 700 TL iste 550 TL'ye bile veren olursa hiç uzatma ver gitsin yada 3-4 parçaya birden talip olan arkadaşlar var onlara ver daha kolay eritirsin . Acelem yok bekletirim tek seferde satıcam diyorsan o da senin bileceğin bir şey tabi. Parça parça satıp Laptop'u alana kadar Bilgisayarsız kalmak istemiyorsundur belkide saygı duyarım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı